W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Bartłomiej Oleś Quartet

Koncert: Bartłomiej Oleś Quartet
Data rozpoczęcia 2023-12-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Najnowszy projekt Bartłomieja Olesia – suita jazzowa jego autorstwa zatytułowana 11 Phrases – to kwartet z udziałem wybitnych improwizatorów młodego pokolenia polskiego jazzu.

Główną inspiracją oraz punktem wyjścia dla tej kompozycji są kultowe w historii jazzu utwory o charakterze wieloczęściowym, a więc A Love Supreme Johna Coltrane’a, Freedom Suite Sonny’ego Rollinsa, Complete Communion Dona Cherry’ego czy Three Quartets Chicka Corei – żeby wymienić tych kilka najbardziej znanych. 11 Phrases to kompozycja na saksofon, wibrafon, kontrabas i perkusję będąca nie tylko próbą współczesnej kontynuacji ww. dzieł, ale także konfrontacji z nimi.  Utwór składa się z jedenastu części przechodzących płynnie jedna w drugą – wspólnie stanowiących wielowątkową kompozycję łączącą elementy tradycji z oryginalnym i nowatorskim podejściem do materii muzycznej w której nie brakuje także solowych improwizacji. Skład: Bartosz Prucnal - saksofon altowy, Bartosz Pieszka – wibrafon, Marcin Oleś – kontrabas, Bartłomiej Oleś – perkusja

Bilety w Kasie CSK oraz na bilety.csklublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej