W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Basia Stępniak- Wilk " 25-lecie pracy artystycznej"

Koncert Basia Stępniak- Wilk " 25-lecie pracy artystycznej"
Data rozpoczęcia 2019-10-27
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin
Organizator Radio Lublin
Udział Bezpłatny
Koszt udziału zaproszenia do zdobycia na antenie Radia lub na stronie www
Kategoria Koncert

Mija właśnie 25 lat od chwili, kiedy młoda śpiewająca autorka, Basia Stępniak, otrzymała główną nagrodę Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, a chwilę później wygrała  Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia" w Radomiu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie i inne przeglądy i festiwale. Sezon 1994/95 był dla Basi Stępniak-Wilk i jej piosenek przełomowy. Wtedy zadebiutowała też na scenie Lochu Camelot i Piwnicy pod Baranami. Potem były nowe piosenki, recitale, zachwyty publiczności, która polubiła Basi lirykę i humor, płyty, pierwsze miejsca na listach przebojów. I kolejne wyróżnienia - Grand Prix im. J. Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, Nagroda Kapituły im. J. Kaczmarskiego za całokształt dokonań artystycznych, nagroda prestiżowego Konkursu im. A. Lindgren, organizowanego przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, za książkę Tulisia, wreszcie – płyty i tomiki wierszy. Ostatnie lata to też prowadzone przez Basię Stępniak-Wilk salony literacko-muzyczne i koncerty w Nowohuckim Centrum Kultury, a także autorska audycja Muzyczna bombonierka w Radiu Kraków.

W koncercie jubileuszowym Basia Stępniak-Wilk – 25-lecie pracy artystycznej  nie zabraknie znanych publiczności piosenek, tych lirycznych i tych z przymrużeniem oka, takich jak Bombonierka, Cóż mi z róż, ale i niespodzianek! Śpiewającej poetce towarzyszyć będzie zespół: Jasiek Kusek – fortepian, Paweł Solecki – fagot, melodica, EWI, Michał Braszak – kontrabas.