W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Basia Stępniak-Wilk "Muzyczna bombonierka"

Koncert: Basia Stępniak-Wilk "Muzyczna bombonierka"
Data rozpoczęcia 2014-11-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Koncert

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł

Basia Stępniak-Wilk to śpiewająca autorka, kompozytorka, artystka kabaretowa, lublinianka, mieszkająca na stałe w Krakowie. Recital “Muzyczna bombonierka” - to spotkanie z piosenką, w której najważniejszy jest tekst i żadne słowo nie znalazło się w nim bez przyczyny, ale – jak na bombonierkę przystało – mieszczą się w bombonierkowej szkatułce różne smaki i barwy. Pojawia się wspomniana „Bombonierka”, pochodzącą z albumu „Słodka chwila zmian”, a także frywolne „Futerko” i „Wiośnie nie” z CD “Obce kraje”, przede wszystkim jednak - najnowsze nastrojowe piosenki z płyty „Przywidzenia”; niektóre - z odautorskim komentarzem, czasem - wierszem.

Spotkanie z Basią Stępniak-Wilk i jej twórczością to szansa na uśmiech i odpoczynek, a przy tym obcowanie ze sztuką na najwyższym poziomie. Znakomici muzycy – instrumentaliści towarzyszący artystce, nietuzinkowe instrumentarium i fantastyczne aranżacje, to dodatkowy walor tego recitalu.

Wielbicielom zjawisk niezwykłych Basia kojarzy się z formacją “Zielone Szkiełko”, krakowskim kabaretem Loch Camelot czy działaniami literackiej Grupy Apokryficznej, a miłośnikom piosenki - ze słynną już „Bombonierką”.
Na imponującej liście nagród przyznanych Basi Stępniak-Wilk i jej piosenkom jest m. in. I miejsce i Nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie.

Basia jest laureatką Stypendium Twórczego Miasta Krakowa w dziedzinie "sztuka estradowa", otrzymała także za całokształt swoich scenicznych dokonań prestiżową Nagrodę Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego. Dowodem na to, że piosenki tej artystki przypadły do gustu wielu słuchaczom, są listy przebojów ogólnopolskich i lokalnych rozgłośni radiowych. Śpiewana przez Basię wraz z Grzegorzem Turnauem "Bombonierka" kilka tygodni okupowała podium listy przebojów pr. III Polskiego Radia. Tę i inne piosenki znaleźć można na autorskich płytach Basi Stępniak-Wilk - "Słodka chwila zmian", "O obrotach", "Obce kraje" i najnowszej "Przywidzenia", a także na wielu płytach "składankowych".

Ma też na swoim koncie nagrodę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom za książkę "Tulisia", publikacje dla najmłodszych ("Miś") i dla dorosłych pasjonatów literatury ("Akcent"), a także kilkaset odcinków autorskiej audycji "Muzyczna bombonierka" w Radiu Kraków. Ponad wszystko jednak ceni sobie kontakt z publicznością podczas recitali, w których może przedstawiać swoje wiersze i piosenki.

Zespół wystąpi w składzie:
Basia Stępniak-Wilk - śpiew
Jasiek Kusek - fortepian
Paweł Solecki - fagot, melodica, EWI
Michał Braszak - kontrabas
Gertruda Szymańska - instrumenty perkusyjne

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej