W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Bovska
Data rozpoczęcia 2017-03-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Wystąpią:
Bovska – wokal i instrumenty klawiszowe 
Paweł Dobrowolski – perkusja 
Jan Smoczyński - instrumenty klawiszowe i elektronika

Intrygująca osobowość, która wdarła się na scenę muzyczną z przytupem, a pierwszy album wystarczył, aby dostała przydomek – Boska Bovska. Magda Grabowska - Wacławek, o której mowa, jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka niemalże renesansowa. Oprócz tworzenia własnych utworów, ma na koncie autorstwo muzyki na orkiestrę smyczkową oraz do filmów animowanych. Jest niezwykle oryginalna. Chociaż można mieć wątpliwości co do obecności elektro-popu w teatrze, to jednak sztuka na najwyższym poziomie pasuje wszędzie.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Bovska to zdecydowanie jeden z najważniejszych debiutów 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” został wyprzedany 2 dni po premierze! Utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie odtworzono je ponad 8 MILIONÓW razy. Ta liczba stale rośnie! Artystka otrzymała również Złotą płytę za sprzedaż ponad 10.000 egzemplarzy singla „Kaktus”. Bovska jest współautorką swojej debiutanckiej płyty, którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. Singlowa piosenka „Kaktus”, która podbiła serca publiczności, stała się motywem przewodnim czołówki serialu TVN „Druga Szansa”, w którym główną rolę gra Małgorzata Kożuchowska. Bovska ma za sobą występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er, Orange Warsaw Festival, Slot Art. Festiwal czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Obecnie Artystka jest w trakcie jesienno-zimowej trasy koncertowej pod nazwą KAKTUS TOUR, a podczas jej wiosennej edycji Artystka wystąpi również w Teatrze Starym w Lublinie!

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej