W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Budyń Julka Tuwima
Data rozpoczęcia 2018-04-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator Fundacja Się tworzy i ACK “Chatka Żaka”
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

7. Festiwal Wschody po raz pierwszy wychodzi z muzyczną propozycją także dla najmłodszych. Budyń Julka Tuwima to koncert bez ograniczeń wiekowych. Dzieci czeka szalony taniec pośród baniek mydlanych oraz nietypowe spotkanie z lekturą szkolną “Rany Julek o tym jak Julian Tuwim został poetą”, a dorosłych - powrót do ulubionych bohaterów dzieciństwa oraz rock’n’rolla w najlepszym wydaniu.

Julian Tuwim jak nikt rozumiał zachowania dzieci, ich ruchliwą naturę i optymizm. Piosenki skomponowane przez Jacka Budynia Szymkiewicza (lidera zespołu Pogodno, połowę duetu Babu Król) to idealna muzyka do zabawy pośród różnorodności barw i pogodnych nastrojów poezji, która uczy zrozumienia, szacunku i sympatii do innych.

Teksty piosenek - parafrazy wierszy Tuwima - napisali znakomici autorzy literatury dziecięcej, m.in. Wanda Chotomska, Agnieszka Frączek oraz Marcin Brykczyński. Bez trudu rozpoznamy w nich “Dyzia Marzyciela”, “Słonia Trąbalskiego” czy “Lokomotywę”.

Obok “Budynia” na scenie wystąpi m.in. Joanna Ewa Zawłocka, znana lublinianom z zespołu Miąższ.

Koncert odbywa się w ramach 7. Festiwalu Wschody. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej