W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Chłopcy Kontra Basia

Koncert: Chłopcy Kontra Basia
Data rozpoczęcia 2015-10-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł, stojące – 15 zł
Kategoria Występ

Zespół wystąpi w składzie:

Barbara Derlak - śpiew, klarnet, basklarnet, drumla

Marcin Nenko – kontrabas

Tomasz Waldowski - perkusja, futujara
Chłopcy kontra Basia to etno-jazzowe trio, które swoją działalność artystyczną opiera na polskiej twórczości tradycyjnej. Wokalistką zespołu jest Barbara Derlak. Jej intrygujące teksty powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie muzycznej pod postacią oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej czy melodyjności ballady. Całość podana we współczesnych jazzujących aranżacjach.Zespół zaistniał dla szerokiej publiczności w programie MUST BE THE MUSIC, w którym zajął 3. miejsce. W 2013 roku wydał debiutancką płytę pod tytułem „Oj tak!”, która ukazała się także w dużej międzynarodowej wytwórni RIVERBOAT RECORDS, będącej częścią brytyjskiego WORLD MUSIC NETWORK. Płyta otrzymała nominację do prestiżowej nagrody FRYDERYK 2014 w kategorii Debiut roku. W tym samym roku “Chłopcy” zdobyli “Wirtualne gęśle” za najlepszy album z muzyką folk oraz Nagrodę za najlepszy teledysk “Wieczerza” na Yach Film Festival.Od czasu premiery płyty “Oj tak!” Chłopcy Kontra Basia zagrali ponad 100 koncertów, wzięli udział w kilkunastu festiwalach i przedstawieniach teatralnych, m.in. w „Morfinie” (Teatr Śląski w Katowicach), do którego skomponowali muzykę. 

Zebrali także świetne recenzje w prasie, w tym zagranicznej (The Guardian, Sagojazz, Inside World Music), czego konsekwencją było zaproszenie do udziału w prestiżowym JAZZY COLOURS w Paryżu.

Chłopcy kontra Basia prezentują płytę "O"

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej