W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Chór „Copernicus” - Dogonić muzykę

Koncert: Chór „Copernicus” - Dogonić muzykę
Data rozpoczęcia 2014-06-16
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Dzielnicowy Dom Kultury LSM, Dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie oraz Chór „Copernicus” pod dyrekcją Anny Bieleckiej zapraszają na koncert.

W programie:

- utwory muzyczne z różnych stron świata
- występy uczniów IX LO
- fraszki uczniowskie


Chór Copernicus powstał w 2006 roku; uczestniczył w konkursach i koncertach regionu lubelskiego w ramach programu „Śpiewającej Polski”; Ogólnopolskich Przeglądach Kolęd i Pastorałek w Będzinie (największym osiągnięciem był Finał XV Festiwalu); w wydarzeniu kulturalnym Święty Patryk gra w zielone; uzyskiwał wyróżnienia w konkursach; uświetniał uroczystości szkolne i środowiskowe: koncerty w Szopce Lubelskiej, spotkania opłatkowe organizowane przez Urząd Miasta Lublin, Lubelskie Targi Edukacyjne, nabożeństwa wielu kościołów (w Lublinie, Kazimierzu Dolnym, Świdniku); śpiewał na spotkaniach z młodzieżą z Izraela – zawsze zdobywając bardzo pozytywne opinie organizatorów i sympatię publiczności. W grudniu 2012 Copernicus reprezentował Województwo Lubelskie w Koncercie Finałowym Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”.

Od początku prowadzony przez mgr Annę Bielecką, absolwentkę Wydziału Artystycznego UMCS, która swoją charyzmatyczną postawą przyciąga coraz więcej uczniów, pragnących doskonalić umiejętności posługiwania się głosem, rozwijać swoje pasje muzyczne, a także odkrywać piękno muzyki chóralnej.

Powiązane:

Dom Kultury LSM