W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Chóru „Bello Canto”

Koncert Chóru „Bello Canto”
Data rozpoczęcia 2019-05-02
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Organizator Teatr Muzyczny w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 15 zł
Kategoria Spektakl

Koncert Chóru „Bello Canto” będzie spotkaniem z muzyką, która powstawała jako wyraz miłości do ojczyzny, często w bardzo trudnych momentach dziejowych. W repertuarze znajdą się następujące utwory: Deszcz jesienny, Pierwsza kadrowa, Pieśń Konfederatów Barskich, Polskie kwiaty, Taki kraj, Ziemio błękitno-szara, Białe róże, Cześć Polskiej Ziemi cześć, Marsz, marsz Polonia, Kraj rodzinny Matki mej, Kozak, Modlitwa Obozowa (O Panie, któryś jest na niebie), Prząśniczka, Nocka szumiała (Cyt, cyt), Dwa serduszka

Ten osobliwy zestaw pieśni i piosenek został wyselekcjonowany przez śpiewaków - członków Chóru „Bello Canto” - pokolenia, które dorastało w czasach, kiedy o wolności marzono, pisano piosenki… Koncert zabierze słuchaczy w muzyczną podróż po czasach, kiedy to piosenka dawała nadzieję, że wolność w końcu zostanie odzyskana. Tekst pieśni był jednocześnie strażnicą polskiej mowy. Utwory wyśpiewane w czasach gdy Polska jest silnym i niepodległym krajem staną się ważną lekcją patriotyzmu oraz nauczą docenić te niezaprzeczalne wartości.

Chór „Bello Canto” działalność rozpoczął we wrześniu 2012 roku. Zespół posiada bogaty repertuar, od pieśni patriotycznych, ludowych, przez kolędy i pastorałki, po współczesne opracowania utworów tradycyjnych i współczesnych. Zespół uczestniczył w wielu festiwalach i konkursach, podczas których doceniany był przez jurorów zdobywając czołowe nagrody oraz wyróżnienia. Zespół ubogaca swoim śpiewem również wydarzenia oraz imprezy okolicznościowe. Chór tworzy grupa seniorów - pasjonatów śpiewu wielogłosowego. Zespół działa przy Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej