W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert chóru: Voces Gaudii
Data rozpoczęcia 2022-06-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Czy da się połączyć śpiewanie w chórze z aktywizmem na rzecz praw mniejszości? Na to pytanie twierdząco odpowiadają osoby śpiewające w chórze Voces Gaudii. Dzięki wsparciu Ambasady USA w Polsce w 2022 odwiedzą oni cztery polskie miasta dbając nie tylko o wartość artystyczną wydarzeń, ale także o wspieranie społeczności LGBT+ w Polsce i walkę o równość.

Podczas koncertu w Lublinie, który odbędzie się 11 czerwca w Galerii Labirynt publiczność usłyszy dwanaście utworów, które swoim przekazem będą korespondować z osobistymi historiami sześciorga z życia chórzystek i chórzystów – osób LGBT+. Historie te są rezultatem cyklu warsztatów, na których uczestniczki i uczestnicy uczyli się budować narrację osobistych opowieści.

Współorganizatorem koncertu jest Galeria Labirynt, Piwnica Labiryntu oraz Stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie, które działa aktywnie na rzecz równości i praw mniejszości.

Bardzo cieszę się na ten występ. To może być niezapomniane przeżycie! Od kiedy pamiętam muzyka chóralna zawsze była dla mnie pewnego rodzaju katharsis. Tym bardziej ta, która łączy w sobie kategorię wolności i równości. Myślę, że warto przeżyć takie doświadczenie – mówi Michał ze Stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie

Poza Lublinem chór odwiedzi w tym roku jeszcze 3 polskie miasta, a także czeską Pragę. W przyszłym roku natomiast chórzyści i chórzystki zaśpiewają m.in. w Bolonii podczas Various Voices – festiwalu chórów LGBT+ z całej Europy.

Tworząc i działając w chórze LGBT+ zależy nam nie tylko na tym, aby dostarczać odbiorcom wspaniałych wrażeń muzycznych, ale również działać na rzecz równości i akceptacji – temu celowi mają służyć właśnie osobiste historie osób śpiewających w chórze, które po raz pierwszy będą częścią koncertu. Niezwykle się cieszę, że możemy z naszym projektem wyruszyć w Polskę i działać też poza Warszawą, w której mieszkamy i śpiewamy na co dzień – mówi Misza Czerniak, Dyrektor Artystyczny i Dyrygent Voces Gaudii.

Bezpłatne bilety na koncert można zarezerwować na stronie www.voces.pl/pelnymglosem. Obowiązuje opłata serwisowa 1 zł.