W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert Doroty Miśkiewicz
Data rozpoczęcia 2012-05-23
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Dorota Miśkiewicz. Tak, to jest właśnie córka Henryka Miśkiewicza. Nie ma w tym żadnego kumoterstwa, bo jest naprawdę świetna. Kiedyś powiedziała mi, że od małego uwielbia Milesa Davisa i kiedy jej rówieśniczki wieszały plakaty Limahla, ona miała nad łóżkiem plakat Milesa. Widocznie miłość do Milesa sprawiła, że w jej barwie głosu czasem słychać jakby trąbkę z tłumikiem, ma naprawdę genialną barwę! Moim zdaniem jest jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Królowa bossa-novy, jazzu i lirycznej wokalistyki. Artystka o niepowtarzalnym, charakterystycznym stylu i muzycznej ekspresji. Dorota Miśkiewicz wystąpi w Lublinie w ramach trasy koncertowej, promującej jej nową płytę „Ale”.

Urodzona w muzycznej rodzinie Miśkiewiczów (ojciec – Henryk Miśkiewicz, znany saksofonista jazzowy, brat Michał – perkusista z obecnego kwartetu Tomasza Stańki). Współpracowała z największymi gwiazdami muzycznego show-businessu:
m.in. z Tomaszem Stańką, Nigelem Kennedym, Grzegorzem Turnauem, Wojciechem Młynarskim, Ewą Bem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Anną Maria Jopek i innymi.

Dorota Miśkiewicz to jedyna, oprócz Kayah, polska wokalistka zaproszona do współpracy przez Cesarię Evorę. Wykonana w duecie piosenka „Um Pincelada” została zamieszczona na płycie „Rogamar”, która osiągnęła w Polsce status złotej.

Wyróżnia się elegancją i skromnością. Łagodna na płytach, bywa drapieżna na koncertach, charyzmatyczna na scenie, błyskawicznie nawiązuje kontakt z publicznością. Jako kompozytorka i autorka tekstów Dorota ujawniła się na płycie „Dorota Miśkiewicz Goes To Heaven - Zatrzymaj się” (nominacja do Fryderyka w kategorii jazzowy album roku).

7 maja 2012 roku, na rynku ukaże się jej nowa płyta „Ale”. Będzie to czwarty studyjny album w dorobku artystki. Na krążku pojawią znakomici goście, wśród nich m.in. Wojciech Waglewski. Muzycznie Dorota powraca do klimatów znanych z płyty „Caminho”, a więc słuchaczy czeka kameralna podróż do Brazylii. Lubelski koncert będzie częścią ogólnopolskiej trasy, promującej to wydawnictwo.

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III - 40 zł