W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Drekoty
Data rozpoczęcia 2018-03-23
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Koncert

Drekoty (Ola Rzepka, Natalia Pikuła i Olga Czech) ponad 5 lat kazały nam czekać na drugą płytę. W lutym 2018 roku Drekoty wróciły z albumem zatytułowanym „lub maszyna dzika trawa”, w towarzystwie wyjątkowych gości i pod czujnym okiem i uchem Sebastiana Witkowskiego. Podstawowe instrumentarium pozostaje bez zmian, Drekoty to nadal wokal, klawisze i perkusja, które na płycie nagrane zostały na setkę, aby maksymalnie oddać energię i radość wspólnego grania. Pojawiła się tam też długa lista gości, rozszerzając bazowe brzmienie w bardzo zaskakujący sposób. Na płycie, która ukazała się zaledwie przed miesiącem, usłyszeć można bowiem Antoniego Gralaka, Kasię Kolbowską, Raphaela Rogińskiego, Pawła Szpurę i Mikołaja Trzaskę.

O zespole: Drekoty pojawiły się w 2011 roku wraz z samodzielnie wydaną EPką Trafostacja. Oryginalne, surowe brzmienie, na które składały się klawisze, perkusja i trzy żeńskie wokale, pozwoliły dziewczynom zająć miejsce w swoistej niszy poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. Aktywność koncertową Drekoty rozpoczęły od nagrody za najlepszą polską piosenkę na Festiwalu Gramy 2011. Potem były koncerty u boku Carli Bozulich, Julii Marcell, Pustek czy Paristetris. Pod koniec 2012 roku pojawiła się debiutancka płyta zespołu zatytułowana Persentyna. Wydawnictwo znalazło się w czołówce podsumowań muzycznych 2012 roku w zakresie muzyki alternatywnej. Przez kolejne lata zespół nieustannie koncertował, pojawił się zarówno na małych, jak i dużych festiwalach (m.in. Off Festival, Opener, Męskie Granie, Ars Cameralis), zagrał w najlepszych klubach w Polsce, a także wystąpił w Niemczech, Austrii i Turcji. W 2015 roku ukazała się EPka zatytułowana Nowe Konstelacje prezentująca interpretacje piosenek Grzegorza Ciechowskiego oraz nową autorską piosenkę Spokój wyprodukowaną przez Leszka Biolika.