W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert duetu Carlos Piñana - Miguel Angel Orengo; Występ Grupy Tańca Flamenco

Data rozpoczęcia 2008-11-21
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Instytut Polsko-Hiszpański, ul. Kowalska 4
Kategoria Koncert

Hiszpan Carlos Piñana urodził się w 1976 roku. Pierwszych lekcji gry na gitarze udzielał mu ojciec – znany gitarzysta flamenco Antonio Pinana. Sztukę gry na gitarze klasycznej kontynuował w Konserwatorium Muzycznym w rodzinnej Kartagenie, a następnie w Wyższym Konserwatorium Muzycznym w Murcji. Muzyk i kompozytor. Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.: nagrody Fundacji Egea „Alumbre 2001”, pierwszego miejsca i Bordon Minero w Międzynarodowym Festiwalu Cantes Minores, nagród na festiwalach „Ramon Montoya” w Kordobie, oraz „Sabicas” w Calasparra.
Koncertował w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemczech, we Włoszech, Irlandii, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Iranie, Egipcie, Tunezji i w Maroko.
Piñanawydał pięć płyt: „El Cuidado de una Esencia” (1996), „Cal-libri” (1999), „Palo Santo” (2001), „Mundos Flamencos”(2003) i „Misa Flamenca”(2007). Skomponował także ścieżkę dźwiękową do filmu „Naked” w reżyserii Juan Manuela Chumilla.
Piñana jest współdyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Gitary w Murcji i koordynatorem „Nino Ricardo” Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcji.

Miguel Angel Orengo urodził się w południowo-wschodniej Hiszpanii. Karierę muzyczną rozpoczął w wieku pięciu lat, grając na bębnach w lokalnym zespole z rodzinnej Gwadelupy. Absolwent Wyższego Konserwatorium Muzycznego w Murcji, specjalność – perkusja symfoniczna. Swoją fascynację folklorem afro-kubańskim realizował pod kierunkiem perkusisty kubańskiego Jose Armando Garcia. W roku 1993 został przyjęty do Big Bandu – orkiestry przy Wyższym Konserwatorium Muzycznym w Murcji. Koncertował w Hiszpanii, na Węgrzech i w Maroko. Od 1997 r. członek Zespołu Profesorów Muzyki i Sztuk Scenicznych (specjalność – perkusja) Konserwatorium Muzycznego w Kartagenie. Obecnie prowadzi zajęcia w Zawodowym Konserwatorium Muzycznym w Murcji. Orengo eksperymentował ze stylem, akompaniując zespołom jazzowym na festiwalach i koncertach, m.in. w Murcji, Kartagenie, Abaran, Walencji i Alicante. Współpracuje zespołami Los Parrandboleros, Por Herencia, Bionda, The Hot 5, oraz z solistami, m.in. Carlosem Pinaną i Naseerem Shammą. Wspólnie z Pinaną występował m.in. w Portugalii, Francji, we Włoszech, Grecji, Maroko, Iranie, Egipcie, ZEA i Japonii.


Koncertowi towrzyszyć będzie występ Grupy Tańca Flamenco z Instytutu Hiszpańsko - Polskiego w Lublinie.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne