W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

​Koncert edukacyjny „Tony Stradivarius i jego Księga Zaklęć”

​Koncert edukacyjny „Tony Stradivarius i jego Księga Zaklęć”
Data rozpoczęcia 2019-04-08
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Płatny
Koszt udziału 30 zł
Kategoria Koncert

„Tony Stradivarius i jego Księga Zaklęć” to interaktywny koncert dla najmłodszych słuchaczy, podczas którego dzieci mają okazję zapoznać się ze światem muzyki klasycznej. Ten edukacyjny koncerty będzie pierwszym przedsięwzięciem tego typu w Polsce. Główny bohater spektaklu po koncercie w filharmonii odnajduje niezwykłą Księgę Zaklęć i zostaje uwikłany w magiczny świat muzyki, gdzie dzięki mocom zawartym w księdze uczy się prowadzenia orkiestry za pomocą batuty. Koncert pozwala dzieciom poznać, jak powstaje dźwięk w instrumentach i jak dzięki pracy orkiestry można ten dźwięk usłyszeć.
Narratorem spektaklu będzie Jerzy Petersburski Jr, polski kompozytor, pianista i satyryk. W koncercie udział weźmie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej - jedna z czołowych polskich orkiestr symfonicznych młodego pokolenia. Po wydarzeniu będzie można również zakupić kolorową, dwujęzyczną książkę dla najmłodszych. Ujęta jest w niej wiedza o instrumentach i muzyce, którą dzieci zdobędą na koncercie.

Wydarzenie jest częścią 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. 
Festiwal Ludwiga van Beethovena po raz pierwszy zagościł w kalendarzu melomanów w 1997 roku – upamiętniającym 170. rocznicę śmierci twórcy IX Symfonii – stał się stałym i ważnym elementem życia kulturalnego Europy. Jego rangę doceniło Europejskie Stowarzyszenie Festiwali z siedzibą w Gent (Belgia), przyjmując do grona swych członków w październiku 2001 roku.

Program każdej edycji Festiwalu, odbywającego się od 2004 roku w Warszawie (przez pierwsze 7 lat - w Krakowie) jest inny, w sposób ciekawy i różnorodny pokazując zdobycze muzyki europejskiej. Każda edycja ujmuje dzieła Beethovena z różnych muzycznych perspektyw i pozwala dostrzec, skąd czerpał on inspiracje, jaki wpływ wywarła jego muzyka na twórców innych epok i jakie miejsce zajmuje Beethoven w świecie sztuki współczesnej oraz we współczesnym świecie.

Koncerty 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Lublinie realizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem im. Ludwiga van Beethovena i Miastem Lublin, w ramach obchodów 450. rocznicy podpisania Unii Lubelskiej.

Patronat Honorowy - Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik