W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Edyta Bartosiewicz "Solo Act"

Koncert: Edyta Bartosiewicz "Solo Act"
Data rozpoczęcia 2023-05-17
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału VIP-150 I-120 zł, II-90 zł, III-50 zł
Kategoria Koncert

Z okazji 30-lecia pracy artystycznej piosenkarka wykonała ukłon pod adresem fanów, nie ma bowiem bardziej intymnej formy kontaktu z publicznością niż solowy recital z gitarą akustyczną. Edyta Bartosiewicz tak właśnie zaczynała, więc jest to albo podróż sentymentalna, albo nowy początek.
Artystka jest autorką swojego repertuaru, pisze i muzykę i teksty, a na koncercie w Teatrze Starym na pewno nie zabraknie takich piosenek, jak „Sen”, „Skłamałam” czy „Jenny” oraz wielu czułych niespodzianek. Zapraszamy na spotkanie z gwiazdą na wyciągnięcie ręki – tylko u nas!
 

Daniel Wyszogrodzki, kurator muzyczny w Teatrze Starym w Lublinie

Edyta Bartosiewicz to niezależna artystka, autorka, kompozytorka i producentka nagrań. Debiutowała w 1990 roku wraz z awangardowym zespołem Holloee Poloy albumem „The Big Beat”. Już dwa lata później ukazała się jej pierwsza solowa płyta „Love”, a w 1994 roku kolejna, zatytułowana „Sen”, która okazała się ogromnym sukcesem. W latach 90. Bartosiewicz wydała jeszcze 4 albumy, w tym legendarne „Dziecko”, by w 1999 roku rozstać się z macierzystą wytwórnią i rozpocząć działalność w ramach własnej firmy wydawniczej. Wtedy też ukazała się płyta „Dziś są moje urodziny”, swoiste best-off, warunek rozwiązania kontraktu z Universal.
Edyta Bartosiewicz sprzedała łącznie ponad milion płyt i otrzymała wiele branżowych nagród, w tym kilka Fryderyków z rzędu za najlepsze płyty rockowe (ostatnią nagrodę przyznano jej za album „Ten Moment”, wydany przez Eba Records w 2020 roku). Współpracowała też z wieloma artystami, śpiewając z nimi duety ( Hey – „Moja i twoja nadzieja”, Kazik – „Cztery pokoje”, Krzysztof Krawczyk – „Trudno tak”) lub też produkując ich nagrania (Firebirds - album „Kolory” czy „Cisza w jej domu” zespołu Closterkeller).

4 listopada 2022 roku ukazała się jubileuszowa, zremasterowana przez Shawna Hatfielda, wersja płyty „Love” na CD i winylu. Aby uczcić 30-lecie swojego solowego debiutu, Edyta postanowiła zagrać serię koncertów tylko z gitarą akustyczną (solo act), dokładnie tak, jak grała na samym początku swojej kariery. Czas zatoczył pętlę, a może bardziej spiralę i jest to dla Bartosiewicz coś w rodzaju „nowego otwarcia”.

Bilety: VIP-150 I-120 zł, II-90 zł, III-50 zł

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej