W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Filip Wojciechowski Quartet

Koncert: Filip Wojciechowski Quartet
Data rozpoczęcia 2023-04-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Filip Wojciechowski to jeden z niewielu pianistów, którzy w swojej karierze łączą jazz i muzykę klasyczną. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalli. Laureat wielu  konkursów pianistycznych m.in. Claude Kahn Competition w Paryżu i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie Nokturnu F. Chopina na Europejskim Konkursie Pianistycznym w Darmstadt oraz laureatem Ogólnopolskich Przesłuchań do XIII Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina. Koncertował jako solista w Europie, Ameryce, Azji, w tak renomowanych salach jak Filharmonia Berlińska, Tokyo International Forum i Opera House w Monte Carlo. Pianista występował z wieloma znanymi muzykami jazzowymi  m.in. Krzesimirem Dębskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Namysłowskim, Robertem Majewskim, Davidem Friedmanem, Gary Guthmanem i Richardem Galliano. W swoim dorobku artystycznym posiada liczne nagrania zrealizowane dla Polskiego Radia i Telewizji oraz wytwórni płytowych. 

Zespół zagra w składzie: Filip Wojciechowski – fortepian, kompozycje i aranżacja; Marcin Kajper – saksofon tenorowy i sopranowy; Paweł Pańta – kontrabas; Cezary Konrad – perkusja.

Bilety w kasie CSK oraz na bilety.CSKlublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej