W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert, film i Uroczysta Gala: "Niezapomniane przeboje z repertuaru Anny German"

Koncert, film i Uroczysta Gala: "Niezapomniane przeboje z repertuaru Anny German"
Data rozpoczęcia 2013-10-24
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Program:
Wystąpią: Natalia Kovalenko (śpiew) i Andrzej Płonczyński (fortepian)
Wręczenie nagród laureatom wyłonionym w konkursach na "Najpiękniej ukwiecony balkon i Najlepiej zarządzane osiedle LSM w 2013 roku".


Piosenki z repertuaru Anny German w wykonaniu Natalii Kovalenko wspaniale ukazują głębokie wczucie się w nastrój. Śpiewaczka dba o to, aby opowiadane przez nią historie przemówiły do serc wszystkich słuchaczy.

Koncertem tym pragniemy zaprezentować i przypomnieć Jej polskie piosenki oraz mniej znane w naszym kraju utwory, natomiast bardzo popularne w byłym Związku Radzieckim. Do repertuaru weszły takie przeboje jak: „Eurydyki tańczące”, „Człowieczy los”, „Być może”, „Pomyśl o mnie”, „Melodia dla synka”,a także rosyjskie „Один раз в год сады цветут”, „А он мне нравится”, „Надежда”, „Эхо любви”… Temat i klimat tych utworów zawsze będzie aktualny

Andrzej Płonczyński – pianista, najściślejsza czołówka polskich pianistów akompaniatorów, dziś już można powiedzieć – legenda polskiego akompaniamentu, od ponad 50 lat towarzyszy przy fortepianie naszym najwybitniejszym wykonawcom. Akompaniował niemal wszystkim gwiazdom polskiej estrady. Jest niejako współtwórcą „rosyjskiej legendy” Anny German, jako pianista i doradca repertuarowy, podczas jej pamiętnych tournee po Związku Radzieckim, które „unieśmiertelniły” artystkę w Rosji i uczyniły z niej wręcz ikonę rosyjskiej popkultury.

Andrzej Płonczyński towarzyszył Annie German także podczas głośnych koncertów w paryskiej Olimpii, kiedy, decydując się za jego radą na repertuar pieśni neapolitańskich, artystka odniosła oszałamiający sukces. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu prof. Pawła Lewieckiego. Karierę rozpoczął jako wirtuoz-pianista, ale wielki talent muzyczny i interpretatorski sprawił, że poświęcił się pracy z największymi śpiewakami, wokalistami, aktorami i piosenkarzami, takimi jak: Bernard Ładysz, Anna German, Irena Santor, Jerzy Połomski, Wiesław Michnikowski, Halina Kunicka, Mieczysław Fogg. Ten wspaniały muzyk, także kompozytor i aranżer, był przez wiele lat animatorem i akompaniatorem historycznego już dziś „Podwieczorku przy Mikrofonie”, współpracował z Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, Polskim Radio i Telewizją Polską. Odbył wiele podróży artystycznych od jeziora Bajkał w Rosji poprzez całą Europę, Azję – po Bulwar Zachodzącego Słońca w Kalifornii. Nagrał wiele płyt, wśród których należy wymienić nagraną z Bernardem Ładyszem „A TO POLSKA WŁAŚNIE“, wydaną przez Polskie Radio, której nakład osiągnął rekord sprzedaży i uzyskał poczwórną platynę, czego później nikt w Polsce nie osiągnął. Jest znakomitym pedagogiem – uczy największe gwiazdy interpretacji, muzykalności i pracy nad tekstem. Podzieli się też z widownią bardzo ciekawymi (eksluzywnymi) wspomnieniami ze wspólnych podróży z Anną German.

Natalia Kovalenko – urodziła się na Ukrainie w muzykalnej rodzinie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Kijowie, wszechstronną wokalistką, wykonującą z powodzeniem zarówno repertuar klasyczny, jak i piosenki oraz romanse do przesyconych poezją i emocjami tekstów. Koncertuje w całej Europie, na Ukrainie i w Rosji. Rodzinne polskie korzenie spowodowały, iż od końca 2009 roku na stałe mieszka w Polsce w Warszawie. Na początku 2012 roku odkryła dla siebie wielki i inspirujący świat piosenek z repertuaru Anny German, niestety, niemal zapomnianej w Polsce do czasu pokazania w telewizji słynnego serialu. Natalii Kovalenko udało się w tym programie odtworzyć niepowtarzalny klimat tych piosenek, na co wskazuje coraz większe zainteresowanie publiczności.

Powiązane:

Dom Kultury LSM