W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: „GENTLEMAN – MTV UNPLUGGED”

Koncert: „GENTLEMAN – MTV UNPLUGGED”
Data rozpoczęcia 2016-09-03
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: od 90 do 240 zł
Kategoria Koncert

„GENTLEMAN – MTV UNPLUGGED” finałowy koncert trasy w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie!
Akustyczny występ największej europejskiej gwiazdy muzyki reggae w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Regularne podróże pomiędzy Jamajką i Kolonią przez cały okres jego kariery oraz współpraca z jamajskimi muzykami i wokalistami uczyniły Gentlemana jedną z najbardziej wyjątkowych i rozpoznawalnych gwiazd muzyki reggae, inspirujących się muzyką i kulturą jamajską. Z Gentlemanem na scenie wystąpią goście specjalni trasy Martin Jondo i Daddy Rings.

„Nastoletni Tilmann Otto, syn niemieckiego pastora wyrusza w podróż na Jamajkę, by zagrać i zaśpiewać reagge, z rdzennymi mieszkańcami wyspy, którzy tworzą tę muzykę od pokoleń. Tak narodził się Gentleman, dzisiaj jeden z najpopularniejszych muzyków tego gatunku. Jego utwory przybliżają kulturę i wartości kraju Boba Marley’a ludziom z całego świata. Ten artysta ucieleśnia ideę „spotkania kultur”, dlatego pojawia się na naszej scenie.”- mówi Piotr Franaszek, Dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Ekskluzywny koncert największej europejskiej gwiazdy muzyki reggae jest ukoronowaniem trasy „MTV Unplugged". Płyta o tym tytule została nagrana w sierpniu 2015. 

Gentleman to pierwsza gwiazda reggae, która przedstawiła akustyczne wersje swoich utworów. Po 20 latach muzycznej drogi, sześciu albumach studyjnych, pochodzący z Kolonii artysta, jest obecnie u szczytu swojej kariery. Daddy Rings to jamajski wokalista i autor tekstów, który nagrywał z instrumentalistami-ikonami muzyki reggae Deanem Fraserem, Sly’em Dunbarem oraz Robertem Lynem. Na scenie Sali Operowej z Gentlemanem wystąpi także Martin Jondo, znany m.in. dzięki przebojowi „Rainbow warrior” to niemiecki muzyk, o koreańskich korzeniach, który nagrywał z zespołem reggae Culcha Candela oraz z gwiazdą muzyki elektronicznej Neneh Cherry.

Przed i po koncercie rozpoczynającym się o godzinie 20:00, odbędą się wydarzenia specjalne, m.in. wystawa fotograficzna Bartka Murackiego „Twarze Reggae”, projekcja filmu „W drodze do Jah” (“Journey to Jah”), degustacja specjałów kuchni karaibskiej oraz afterparty z udziałem wybitnych przedstawicieli soundsystemowej sceny reggae/dancehall – kolektywu Dancehall Masak-rah! Specjalnie w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Dancehall Masak-rah wystąpi w pełnym składzie: 27Pablo, Junior Stress, Ihaman, Diego. Open bar dla posiadaczy biletów koncertu Gentleman MTV Unplugged Live w kategorii Premium i VIP. 

Harmonogram

17.00-17:30 FOYER SALI KINOWEJ, wstęp wolny

  • Wernisaż i otwarcie wystawy fotografii Bartka Murackiego: „Twarze Reggae”

17.30-19:30 , SALA KINOWA, bilety do nabycia w kasie CSK w dniu wydarzenia

  • prelekcja Mirosława „Makena” Dzięciołowskiego „Polskie Reggae na Jamajce”
  • projekcja filmu „Droga do Jah” („Journey to Jah”)

20.00-22.00 SALA OPEROWA, bilety uprawniają do wstępu na afterparty

  • koncert Gentleman MTV Unplugged Live

22.00-02.00 POZIOM -1, , bilety do nabycia w kasie CSK w dniu wydarzenia

  • afterparty - Dancehall Masak-rah (27Pablo, Diego, Ihaman, Junior Stress).

Bilety na koncert kosztują od 90 do 240 złotych (kategoria 1, kategoria 2, kategoria 3, Premium i VIP) i upoważniają do udziału w wydarzeniach towarzyszących bez dodatkowej opłaty. Można je kupić w punktach stacjonarnych i internetowym serwisie http://www.eventim.pl/ oraz w Dziale Sprzedaży i Obsługi Widza Centrum Spotkania Kultur (poziom +2), w godzinach od 9-16:00.

Istnieje możliwość zakupu biletów wyłącznie na wydarzenia towarzyszące.

Sponsorem wydarzenia jest PERŁA – Browary Lubelskie S.A.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej