W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Grażyna Auguścik oraz Andrzej Jagodziński Trio

Koncert: Grażyna Auguścik oraz Andrzej Jagodziński Trio
Data rozpoczęcia 2017-06-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 60 zł, II - 50 zł, III - 30 zł, stojące – 15 zł
Kategoria Koncert

Wystąpią:
Grażyna Auguścik - śpiew

oraz Andrzej Jagodziński Trio w składzie: 
Andrzej Jagodziński - fortepian 
Adam Cegielski - kontrabas 
Czesław „Mały” Bartkowski - perkusja

Proste pomysły zwykle okazują się genialne. Najpiękniejsze polskie piosenki z lat 50-tych i 60-tych w mistrzowskim wykonaniu Grażyny Auguścik z akompaniamentem tria Andrzeja Jagodzińskiego, potwierdzają tylko tę zasadę. „Pamiętasz była jesień”, „Szeptem”, „Kasztany” czy „La valse du mal” - najpiękniejszy utwór duetu: Młynarski – „Duduś” Matuszkiewicz, to jedynie kilka wybranych piosenek z całego koncertu. Evergreeny w odświeżonych, jazzowych aranżacjach nabierają nowego życia. Siłą całego projektu jest prostota. Wokalistka nie popisuje się swoimi możliwościami, nie improwizuje, śpiewa je po prostu, a jej aksamitny głos dodatkowo nadaje całości ciepła i melancholii. Muzycy z tria Andrzeja Jagodzińskiego wspaniale uzupełniają się z wokalem. Aranżacje są oszczędne, bez wirtuozerskich popisów i skomplikowanych improwizacji, dzięki temu gwiazdami tego koncertu są właśnie piosenki. Warto jednak przypomnieć, kim jest Grażyna Auguścik, która w tym projekcie sama usuwa się trochę w cień. Jest również kompozytorem, producentem i liderem wielu projektów, głównie w USA. Uczyła się od mistrzów, a swój dyplom ukończenia słynnej amerykańskiej uczelni odebrała z rąk samego Alla Jarreau. Jest jedną z niewielu polskich wokalistek, która zrobiła międzynarodową karierę. Wielu amerykańskich krytyków uważa ją za jedną z najciekawszych postaci światowej sceny jazzowej.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w Stanach. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Phila Collinsa i Ala Jarreau. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku - piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji. Koncertowała i nagrywała z takimi sławami jak Jim Hall, John Medeski, Patricia Barber, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak. Przez kilka lat z rzędu (2002-2006) uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn "Jazz Forum".
więcej na www.grazynaauguscik.com

Andrzej Jagodziński - artysta wszechstronny; waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog, założyciel znanej na całym świecie formacji Andrzej Jagodziński Trio. Karierę jazzową rozpoczął zdobyciem głównych nagród – indywidualnej i zespołowej na festiwalu ‘Złota Tarka’ w 1979 roku. Zdobywca dwóch Fryderyków – najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku muzycznym: w 1994 za płytę „CHOPIN” w kategorii „Jazzowa płyta roku” oraz w 2004 roku w kategorii „Jazzowy muzyk roku”. Grał i gra w różnych stylistycznie formacjach, zawsze z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. 
Dyskografia Andrzeja Jagodzińskiego obejmuje ponad 40 płyt i niezliczona liczbę nagród. Oto najważniejsze: NAGRODY 1979 –ZŁOTA TARKA 1994 – FRYDERYK za płytę „CHOPIN” w kategorii „Jazzowa płyta roku” 1995 – MATEUSZ – Nagroda Muzyczna Programu Trzeciego Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego w dziedzinie muzyki jazzowej 1995 – MELOMANI – nagroda Stowarzyszenia „Melomani” w kategorii „Artysta roku” 2001 – FRYDERYK w kategorii „Jazzowy muzyk roku” 2005 – Brązowy Medal Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS – nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2012 – Nagroda miasta st. Warszawy 2012 – Nagroda Indywidualna I Stopnia za Szczególny Wkład w Rozwój Edukacji Artystycznej w Polsce
W 2014 roku płyta CHOPIN Andrzeja Jagodzińskiego Trio została wybrana jazzową płytą ostatniego 20-lecia! (nagroda przyznana z okazji 20. urodzin FRYDERYKA).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej