W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Grzegorz Turnau "TurBiKon"

Koncert: Grzegorz Turnau "TurBiKon"
Data rozpoczęcia 2014-10-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Koncert

Bilety: I - 80 zł, II - 60 zł, III - 40 zł

Koncert obowiązkowy dla wszystkich miłośników twórczości Grzegorza Turnaua. Recital, w którym oprócz nowych utworów, znajdują się największe przeboje krakowskiego barda. Dzięki współpracy ze znakomitymi muzykami: perkusistą Cezarym Konradem i basistą Robertem Kubiszynem utwory nabrały świeżości w nowych jazzowych aranżacjach.
/Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym/

Wyjątkowe, jazzujące interpretacje największych przebojów Grzegorza Turnaua

Popularność Grzegorza Turnaua to swoisty fenomen, który nie przestaje zadziwiać. Uprawia on bowiem trudny gatunek piosenki z tekstem, czy piosenki poetyckiej spod znaku krainy łagodności. Jego utwory to refleksyjne perełki, w których na happy end raczej nie ma miejsca. Nie jest także Turnau fabryką przebojów, choć napisał parę niewątpliwych hitów. A jednak od wielu lat przyciąga słuchaczy, którym nieobce są inne rodzaje muzyki. Może wyjaśnieniem jest przyrodzona Polakom skłonność do melancholii? A może niezwykłe poczucie humoru artysty, błyskotliwość i jego dystans do samego siebie? Obserwując jego występy trudno wręcz uwierzyć, że ma za sobą ponad 20 lat kariery scenicznej. Jego niemal sztubacka figlarność, spontaniczne żarty i swoiste flirty z publicznością kontrastują z klimatem wykonywanej przez niego muzyki, ale też budują niepowtarzalny nastrój występów. Dzięki temu recitale Turnaua zawsze pozostawiają publiczność w zadumie, ale i dobrym humorze.

Zespół wystąpi w składzie:

Grzegorz Turnau - wokal, fortepian
Robert Kubiszyn - kontrabas
Cezary Konrad - perkusja

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej