W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Kalush Orchestra
Data rozpoczęcia 2022-07-04
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim, ul. Stanisława Leszczyńskiego 40
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Triumfatorzy Eurowizji 2022 przyjadą do Lublina, aby zaprezentować swoją muzykę! Zespół Kalush Orchestra zagra 4 lipca w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim. 

Termin: 4 lipca 2022 r., godz. 20:30

Kalush to powstały w 2019 roku, ukraiński zespół hip hopowy założony przez rapera Ołeha Psiuka pochodzącego z miasta Kalush (obwód iwanofrankiwski), multiinstrumentalistę Ihora Didenczuka oraz DJ-a MC Kilimmena. Tego samego roku muzycy opublikowali na YouTubie swój debiutancki teledysk do utworu „Ne marynuj", który nakręcili na ulicach Kalusza. Reżyser teledysku Delta Arthur znany jest m.in. z produkcji teledysków raperki Alyony Alyony. Po wydaniu drugiego wideoklipu do utworu „Ty honysz" zespół podpisał umowę z uznaną amerykańską wytwórnią hip-hopową Def Jam Recordings, co zaowocowało wydaniem 19 lutego 2021 r. debiutanckiego albumu pt. „Hotin", który okazał się ogromnym sukcesem, a zespół potwierdził swój unikalny styl oraz silną pozycję na ukraińskiej scenie muzycznej.

W 2021 r. Kalush ogłosili poszerzenie składu o Tymofija Muzyczuka oraz Witalija Dużyka i uruchomienie równoległego projektu Kalush Orchestra, który w przeciwieństwie do głównego nurtu muzycznego zespołu skupia się na miksowaniu współczesnych brzmień, rapu z ukraińską muzyką tradycyjną. Grupa została oficjalnym reprezentantem Ukrainy w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji zdobywając pierwsze miejsce. Od czasów wygranej muzycy nieustannie koncertują. W Polsce zagrają kilka koncertów, w tym 4 lipca w Lublinie.

Bilety dostępne w kasie CK oraz online.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej