W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Karbido i Juri Andruchowycz

Koncert: Karbido i Juri Andruchowycz
Data rozpoczęcia 2015-05-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spotkanie

To już trzecia odsłona Strefy Innych Brzmień. Tym razem poznamy zespół Karbido i Jurija Andruchowycza.

Zespół Karbido i pisarz Jurij Andruchowycz współpracują od 2005 r. Aktywny udział w historycznym przełomie, doświadczenie zmian dokonujących się w ostatnim czasie w Ukrainie, rozbudzony radykalizm spojrzenia na muzyczny eksperyment z materią literacką, wreszcie – permanentne podróże autorów do istotnych miejsc naszego globu – oto geneza nowego projektu Jurija Andruchowycza i Karbido pt. „Atlas Estremo”. Tym razem, poetycko spreparowana proza z książki Andruchowycza pt. „Leksykon miast intymnych” stała się szkieletem dla avant-punk-jazzowej eskapady na perkusję, bas i saksofon. „Atlas Estremo” to autorska podróż dookoła świata wspomnień, fascynacji i rozczarowań.

Wstęp: 20 zł – sprzedaż biletów w siedzibie Warsztatów Kultury od 13 maja w godz. 10.00-16.00. Płatność wyłącznie gotówką.