W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Keychange: Nimf
Data rozpoczęcia 2022-07-07
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Namiot Festiwalowy
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Nimf - Irlandzka artystka performatywna, specjalizująca się w brzmieniach z nurtu sugar-pop. Jej muzyka, oparta o śpiew i brzmienie thereminu, zdaje się automatycznie przenosić słuchacza do sennej krainy pełnej marzeń i symboli. To niematerialne terytorium zbudowane na bazie retrogresywnych sampli i elektroakustycznych pejzaży dźwiękowych. Elektronika idzie tu pod rękę z unikalnym wokalem, a całość przypomina momentami tajemniczy, oniryczny soundtrack do nieistniejącego filmu.

Keychange to pionierska międzynarodowa inicjatywa na rzecz równości płci w branży muzycznej, która każdego roku, w ramach swojego programu rozwoju talentów, wybiera nową grupę artystek i profesjonalistek z branży muzycznej z 12 różnych krajów, stających później na czele tej globalnej inicjatywy w swoich krajach i środowiskach. W tym roku eksperci z branży muzycznej wytypowali spośród 590 zgłoszeń aż 76 nowych twarzy, biorących udział w rocznym programie profesjonalnego wsparcia. W związku z partnerskim zaangażowaniem festiwalu Inne Brzmienia w działania sieci, w dniach 7-10 lipca 2022 r w Lublinie usłyszymy trzy projekty muzyczne oraz spotkamy 3 innowatorki z obszaru muzyki, biorące udział w części edukacyjnej wydarzenia.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2022.