W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert Kolęd
Data rozpoczęcia 2016-12-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Sala Widowiskowa ACK UMCS "Chatka Żaka" (ul. Radziszewskiego 16, Lublin)
Organizator Zespół Tańca Ludowego UMCS
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstał w 1953 r. Jest najstarszym reprezentacyjnym studenckim zespołem artystycznym UMCS, założonym przez dyrektora seniora, kierownika artystycznego i choreografa - Stanisława Leszczyńskiego. Głównym celem działalności Zespołu jest roztańczenie i rozśpiewanie młodzieży akademickiej oraz uwrażliwienie jej na piękno muzyki, słowa, ruchu i gestu. 
Zespół posiada ponad 20 godzin repertuaru obejmującego tańce, pieśni narodowe i regionalne oraz tańce i melodie ludowe innych narodów. Prezentuje programy w oryginalnych, autentycznych kostiumach. Obecnie Zespół liczy około 150 osób, a dotychczas tańczyło w nim już ponad 8000 studentów, którzy pozostali jego wiernymi sympatykami. Na swym koncie może odnotować 310 wojaży za granicę do 56 krajów na 5 kontynentach, gdzie dał około 6000 koncertów. ZTL UMCS 4-krotnie występował przed Papieżem Janem Pawłem II: w Castel Gandolfo (1979), Ypres (1985), Watykanie (1998) i Kijowie (2001). W bieżącym roku ZTL UMCS występował już ponad 80 razy na terenie całego kraju, m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Kazimierzu Dolnym oraz brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Nova Petropolis w Brazylii.

Obecnie dyrektorem, kierownikiem artystycznym i choreografem Zespołu jest Lech Leszczyński.
Zespół Tańca Ludowego UMCS na Koncercie Kolęd w ACK UMCS „Chatka Żaka” zaprezentuje tradycyjne kolędy i pastorałki.