W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert kolęd Chóru Towarzystwa Śpiewaczego „Echo”

Koncert kolęd Chóru Towarzystwa Śpiewaczego „Echo”
Data rozpoczęcia 2011-01-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Jest to chór im. Stanisława Moniuszki pod dyrygenturą Joanny Ćwirko.

Soprany:
Janina Bieńkowska, Leokadia Dziubińska, Czesława Firc, Teresa Gładecka, Maria Głowacka, Jadwiga Łyzicka, Irena Niedoborek, Elżbieta Owczarska, Maria Szymanek.
Alty:
Jolanta Caban, Zofia Ciejpa, Kazimiera Klimkowska, Bogumiła Mróz, Stefania Wierzchoń, Maria Żebrowska.
Tenory:
Stanisław Skórski, Zdzisław Wośko.
Basy:
Andrzej Link, Zbigniew Skiba, Janusz Wójtowicz

Towarzystwo Śpiewacze „Echo" w Lublinie sięga swymi korzeniami pierwszych lat niepodległości, gdy bujnie zaczęło rozwijać się życie kulturalne kraju. Jego organizatorem i założycielem był Bronisław Andrzejewski, który dyrygował na koncertach „Wspólnoty Lubelskiej Echo” w latach 1921-1922. Formalnie statut Towarzystwa zarejestrowano w 1928 r. Od tego czasu trwa do dziś nieprzerwanie działalność artystyczna i wychowawcza chóru. Przez 25 lat działał chór męski, a w 1953 r. powstał także chór mieszany.Chór Towarzystwa Śpiewaczego „Echo” za całokształt pracy artystycznej odznaczony został m.in.: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Państwową Nagrodą Artystyczną II stopnia Ministra Kultury i Sztuki, Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Nagrodą Artystyczną I stopnia Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie, Złotą Odznaką „Zasłużonemu dla miasta Lublina" i Odznaką Honorową „ Za zasługi dla Lubelszczyzny”. W kraju i za granicą otrzymał tez szereg nagród i wyróżnień.

Wstęp wolny.

Powiązane:

Dom Kultury LSM