W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Krzysztof Herdzin Trio

Koncert: Krzysztof Herdzin Trio
Data rozpoczęcia 2014-02-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Krzysztof Herdzin Trio – Krzysztof Herdzin jest jednym z najbardziej wszechstronnych muzyków na polskiej scenie i tak bardzo rozchwytywanym, że naprawdę rzadko można go usłyszeć w autorskim projekcie, tym razem z nowym basistą Robertem Kubiszynem, laureatem Fryderyka 2011 za jazzowy debiut fonograficzny, i znanym już w tym składzie perkusistą Cezarym Konradem, czarodziejem rytmów o niespotykanej inwencji. Ich najnowszy album „Capacity” to niesamowita dawka błyskotliwych tematów autorstwa Herdzina oraz nietypowa, akustyczna wersja „Prayer for El Salvador” z repertuaru grupy Yellowjackets. Czysty, oryginalny jazz, pełen pasji i brawury. Piękny. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Krzysztof Herdzin Trio powstało w 2004 roku przy okazji rejestracji koncertu w warszawskim klubie Tygmont, którego nagranie ukazało się na płycie „Live in Tygmont”. Klasyczne, jazzowe trio, uznawane za jedną z najciekawszych, polskich formacji jazzowych, tworzyli wtedy: Krzysztof Herdzin - fortepian, Zbigniew Wegehaupt – kontrabas, Cezary Konrad - perkusja. Jesienią 2011 roku ukazał się kolejny krążek trio, zatytułowany „Capacity”.

Zespół wystąpi w składzie:
Krzysztof Herdzin - fortepian
Robert Kubiszyn - bas
Cezary Konrad - perkusja

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III - 30 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej