W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Kwintet Tanguillo
Data rozpoczęcia 2017-02-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł, stojące – 15 zł
Kategoria Koncert

Zespół wystąpi w składzie:
Elwira Śliwkiewicz – Cisak – akordeon
Dariusz Drzazga – skrzypce
Piotr Chilimoniuk – fortepian
Jakub Niedoborek – gitara
Robert Brzozowski - kontrabas

Astora Piazzollę, argentyńskiego kompozytora i mistrza bandoneonu, powszechnie uważa się za współtwórcę sukcesu tanga argentyńskiego i twórcę gatunku muzyki określanej mianem ''nuevo tango''. W kompozycjach Piazzolli odnajdziemy elementy nawiązujące do estetyki baroku i muzyki jazzowej. Wybiegają one dalece poza ramy tańca, pełniąc rolę muzyki jakiej doskonale się słucha w sposób kontemplacyjny, z swego rodzaju namaszczeniem i uwagą.

Tanga Astora Piazzolli usłyszymy w wykonaniu zespołu Kwintet Tanguillo. Różnorodność stylów uprawianych przez członków Kwintetu Tanguillo takich jak: muzyka klasyczna, jazz, poezja śpiewana, flamenco, romanse rosyjskie oraz folk sprawia, iż wykonywane przez tę formację tanga mają ciekawy, niepowtarzalny charakter. Kunszt wykonawczy zespołu to wzór doskonałego warsztatu, precyzji realizacji, a jednocześnie niesamowitej ekspresji. Tango argentyńskie w ich prezentacji to ogień, który nie spala, lecz pobudza wyobraźnię.

Kwintet Tanguillo koncertuje na estradach Polski, Europy i Ameryki Północnej. Stale cieszy się niesłabnącym uznaniem publiczności zawsze oczekującej piękna muzyki w absolutnie mistrzowskim wykonaniu.
​Zespół posiada w swoim dorobku dwie płyty CD: “Kwintet Tanguillo” i “Piazzolla Szmerek”, na których zarejestrowano tanga Astora Piazzolli.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej