W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Laureatów Konkursu Recytatorskiego

Koncert Laureatów Konkursu Recytatorskiego
Data rozpoczęcia 2008-12-10
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Kawiarnia Artystyczna "Hades", ul. Peowiaków 12
Kategoria Koncert

Koncert Laureatów Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Zbigniewa Herberta.


Na scenie pojawi się dziewiętnastu recytatorów z lubelskich szkół, burs i domów kultury. Konferansjerami będą: Paulina Mucha i Piotr Kanak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta, na fortepianie zagra Michał Jóźwik z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamojskiego.
Wśród nagród i wyróżnień, o których podziale zadecyduje kompetentna, złożona z profesjonalistów Jury, zostanie przyznana Nagroda Publiczności. Jej laureat wyłoniony będzie w drodze głosowania wśród słuchaczy Koncertu.
Finał Miejski jest jednocześnie ostatnim akcentem realizowanego przez dwanaście miesięcy projektu „Pan Cogito w Lublinie” - wystawa, konkurs, prelekcje, służącego przybliżeniu sylwetki wybitnego poety, dramaturga, tłumacza, rysownika i epistolografa.

Inauguracja obchodów Roku Zbigniewa Herberta w Lublinie odbyła się dzień po inauguracji w stolicy. Finał lubelski odbywa się jednocześnie z symbolicznym zamknięciem Roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie.Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta


Konkurs zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach programu "Herbert" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.