W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Lekcje Muzyki
Data rozpoczęcia 2014-03-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Od marca, we współpracy ze Szkołą Muzyczną I i II st. im. Witolda Lutosławskiego oraz Szkołą Muzyki Rozrywkowej II st. w Lublinie, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”uruchamia dla Państwa nowy, muzyczno-edukacyjny cykl w DDK „Węglin”: Lekcje Muzyki. Muzyczne spotkania będą dla Państwa wspaniałą okazją do zetknięcia się z różnymi odmianami muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Podczas pierwszego koncertu uczniowie wykonają utwory z repertuaru rozrywkowo-jazzowego z elementami improwizacji. Wychowankowie szkół muzycznych wystąpią w mniejszych składach (combo) oraz w większym składzie (big band) złożonym z instrumentów dętych i perkusyjnych. Zaprezentują repertuar Elvisa Presleya, Charlie Parkera, Herbie Hancocka, Horace Silvera, Chicka Corei, John Kandera, Pablo Beltran Ruiza, Leroy Anderson. Koncert poprowadzą Aleksandra Drążkowska i Robert Kutrzepa.

W programie:
- Blue Suede Shoes - Elvis Presley
- Bille's Bounce – Charlie Parker
- Watermelon Man – Herbie Hancock
- Song for My Father – Horace Silver
- Armano's Rhumba – Chick Corea
- New York, New York – John Kander
- Sway – Pablo Beltran Ruiz
- Sleigh Ride – Leroy Anderson