W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: "LIBERTANGO" w wykonaniu Kwintetu Tanguillo oraz Anny Iberszer i Piotra Woźniaka

Koncert: "LIBERTANGO" w wykonaniu Kwintetu Tanguillo oraz Anny Iberszer i Piotra Woźniaka
Data rozpoczęcia 2016-10-23
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Sala widowiskowiskowa ACK UMCS „Chatka Żaka” , ul. Radziszewskiego 16
Organizator Uniwesrsytet Marii Curie Skłodowskiej
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Koncert ”LIBERTANGO” zwieńczy uroczystość inauguracji roku akademickiego 2016/2017 UMCS.

Kwintet Tanguillo to lubelski zespół instrumentalny założony w 2003 roku. Zespół tworzą: akordeonistka Elwira Śliwkiewicz-Cisak, pianista Piotr Chilimoniuk, gitarzysta Jakub Niedoborek, skrzypek Dariusz Drzazga i kontrabasista Robert Brzozowski. Instrumentarium Kwintetu Tanguillo nawiązuje do Quinteto Tango Nuevo - zespołu założonego przez argentyńskiego mistrza bandoneonu – Astora Piazzollę.

Sztuka wykonawcza członków zespołu to wzór doskonałego warsztatu, precyzji realizacji a jednocześnie niesamowitej ekspresji. Ich gra to ogień, który nie spala lecz pobudza wyobraźnię. Wykonywane przez nich tanga mają ciekawy, niepowtarzalny charakter zapewne za sprawą różnorodności stylów realizowanych przez członków zespołu m.in. takich jak muzyka klasyczna, jazz, poezja śpiewana, flamenco, romanse rosyjskie oraz folk.

Kwintet Tanguillo posiada w swym dorobku dwie płyty CD: Kwintet Tanguillo, PROQ07/2010, i PIAZZOLLA SZMEREK wydanej w prestiżowej firmie fonograficznej DUX, na których zarejestrowano tanga Astora Piazzolli.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej