W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Lirycznie
Data rozpoczęcia 2019-03-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Marcowe spotkanie z muzyką w ramach cyklu „Zawsze klasyka” zapoczątkuje serię koncertów poświęconych twórczości Stanisława Moniuszki. W dwusetną rocznicę urodzin kompozytora, podczas comiesięcznych koncertów zostanie zaprezentowana kameralna część jego bogatego dorobku kompozytorskiego.

Koncert „Lirycznie” będzie przepełniony dźwiękiem i słowem, czyli twórczością wokalno-instrumentalną Stanisława Moniuszki.

Wystąpią:

Radosław Góra – wokalista, dyrygent, pedagog. Ukończył studia wokalne w klasie dra hab. Jarosława Bręka w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i dyrygenturę chóralną w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Laureat wielu konkursów muzycznych, m.in.: II nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Gulio Perottiego w Ueckermunde (Niemcy), III nagrody na 2. Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy i wyróżnienia na 17. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina we Vrablach (Słowacja). Zadebiutował rolą Hrabiego Almaviva w Weselu Figara W. A. Mozarta jeszcze podczas studiów.

Agata Góra – pianistka. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie fortepianu Małgorzaty Krzemińskiej-Sribniak. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu dra Bartłomieja Weznera. W 2012 roku rozpoczęła studia na drugim kierunku – dyrygenturze symfoniczno-operowej w klasie prof. Wojciecha Michniewskiego. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich u takich sław pianistyki, jak Mikhail Voskresensky (Rosja), Yves Henry (Francja), Alberto Nose (Włochy), Andrzej Jasiński (Polska), Wojciech Świtała (Polska), Elżbieta Stefańska (Polska), Ewa Pobłocka (Polska). Od 2015 roku jest związana z Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie stale współpracuje ze śpiewakami.

O cyklu: Zawsze ceniona, zawsze szanowana, Zawsze klasyka. Doskonała, wzorowa, pierwszorzędna. W różnych dziedzinach życia odwołujemy się do wzorców klasycznych. Mówimy, że klasyka jest zawsze w modzie. Podczas koncertów odbywających się w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” będziemy się przekonywać o ponadczasowości muzyki klasycznej. O tym, że warto sięgać do korzeni. Zaproszeni Artyści, których pasją jest odkrywanie i interpretowanie na nowo zapomnianych dzieł zaprezentują twórczość wielkich kompozytorów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej