W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert literacko-muzyczny: Jak Ojczyźnie służyć

Koncert literacko-muzyczny: Jak Ojczyźnie służyć
Data rozpoczęcia 2009-09-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Związek Literatów Polskich Oddział w Lublinie, Wydawnictwo „Polihymnia”, Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej serdecznie zapraszają na koncert literacko-muzyczny Jak Ojczyźnie służyć

W programie:
wiersze z najnowszej antologii lubelskiej poezji patriotycznej oraz utwory muzyczne polskich kompozytorów dawnych i współczesnych.

Wystąpią:
Anna Świetlicka - recytacje
Ryszard Zarewicz - recytacje
oraz
Chór „Jubilaeum” pod dyrekcją Tomasza Orkiszewskiego

Wprowadzenie:
Jerzy Bolesław Sprawka

W czasie koncertu będzie można nabyć w cenie promocyjnej antologię lubelskiej poezji patriotycznej pod red. Jerzego Bolesława Sprawki pt. Jak Ojczyźnie służyć,
Wydawnictwo „Polihymnia”, Lublin 2009

Wstęp wolny

Chór „Jubilaeum" powstał w listopadzie 1999 r. przy parafii Wieczerzy Pańskiej Księży Pallotynów w Lublinie. W skład zespołu wchodzą zarówno uczniowie szkół podstawowych, średnich, studenci i osoby pracujące zawodowo, których wspólną pasją jest ogromne zamiłowanie do muzyki. Dyrygentem i kierownikiem artys­tycznym zespołu od początku jego istnienia jest Tomasz Orkiszewski, absolwent Instytutu Muzykologii Kato­lickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lub­linie. Pracował w kilku parafiach jako organista i dyrygent.
Do chwili obecnej chór wielokrotnie koncertował w Lub­linie i wielu innych miejscowościach w kraju i za granicą, m.in. Częstochowie, Warszawie, Licheniu, Lwowie, Karlovych Varach, Wilnie, Wiedniu. Wielokrotnie brał udział we Mszach św. radiowych transmitowanych z kościoła Świętego Krzyża w Warszawie oraz św. Elżbiety w Gdańsku. Z powodzeniem brał też udział w wielu imprezach muzycznych takich jak Festiwal Muzyki Chóralnej w Barczewie, Międzydiecezjalny Przegląd Muzyki Chóralnej w Ząbkach, Ogólnopolski Konkurs Chórów Kościelnych CAECILIANUM w Warszawie czy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Lublinie. W maju 2004 r. Chór „Jubilaeum” śpiewał dla Ojca Świętego w Watykanie.

Powiązane:

Dom Kultury LSM