W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Lonker See
Data rozpoczęcia 2021-10-16
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Lonker See to trójmiejski kwartet, który szturmem zdobył polską scenę muzyki niezależnej. Wkrótce usłyszymy go w Centrum Kultury w Lublinie.

Już od pierwszego wydawnictwa wzbudzili zaciekawienie ze strony fanów oraz krytyków. Kolejne krążki tylko ugruntowały ich pozycję na rynku. Teraz formacja powraca z płytą „Time Out”. Lonker See rozpoczął działalność muzyczną jako ambientowo-gitarowy duet, który szybko zmienił się w kwartet. Członkowie zespołu po raz pierwszy w czwórkę spotkali się w studiu nagrań w 2016 roku. Efektem tego spotkania jest pierwszy album zespołu pod tytułem „Split Image” wydany przez MITW. Już na pierwszej płycie można zauważyć to, co dla Lonker See jest najważniejsze – brzmienie i własny styl gry, który powstaje na styku czterech osobowości muzycznych wchodzących w skład LS. Zespół tworzy muzykę przestrzenną, która swoim klimatem intryguje, hipnotyzuje i wciąga słuchacza w szerokie spektrum gatunków muzycznych. Słychać tu space rock, psychodelę, jazz, free jazz czy ambient. Długie formy pełne elementów improwizowanych przeplatają się tu z bardzo konkretnymi melodiami i zdecydowanymi groovami, a napięcie jest budowane przez umiejętne operowanie dynamiką i emocjami.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej