W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Lotto
Data rozpoczęcia 2017-02-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Udział Płatny
Koszt udziału 15-10 zł
Kategoria Koncert

Zespół założony pod koniec 2012 roku, skupiający trzy kreatywne umysły współczesnej muzyki. Razem eksplorują granice takich rodzajów muzyki, jak improv, country, noise, minimalizm, tworząc muzykę hipnotyczną i wzruszającą jednocześnie. Debiutancki album ASK THE DUST został wydany pod koniec 2014 roku przez LADO ABC. LOTTO zagrało wiele koncertów w tym na istotnych festiwalach, takich jak: Jazz Jantar w Gdańsku, Nickelsdorf Konfrontationen in Austria, Densités in France, Kraak in Belgium (z Konradem Smoleńskim) oraz na Heidelberg's Enjoy Jazz. Drugi album LOTTO został wydany w kwietniu 2016 roku przez wytwórnię Instant Classic i spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyki.

„Jak się jednak okazuje, grana w perfekcyjnym skupieniu muzyka o tak prostej strukturze może się okazać wyjątkowo wciągającym doświadczeniem. Niekoniecznie skomplikowane formy pochłaniają najmocniej”.

Polityka

“Elite Feline wypełniły dwie długie kompozycje będące czymś na kształt halucynogennych dźwiękowych oparów przenikających w łagodnym tempie do naszej podświadomości”.

Nowa Muzyka

 

Płyta Elite Feline zdominowała większość rankingów podsumowujących 2016 rok. Została, min. uznana za płytę roku w plebiscycie Gazety Wyborczej, w której brało udział 40 polskich krytyków muzycznych.

„Lotto przypomina zespół głodnych wiedzy geniuszy którzy przechodzą przez strumień gorączkowych improwizacji. Gdy nagle dokonują oślepiającego odkrycia, celebrują pojedynczą myśl, wielokrotnie ją powtarzając”.

attn:magazine

„Ask the Dust nie poddaje się łatwym klasyfikacjom. Album przeskakuje między nastrojowym, powolnym eksperymentem na pograniczu rocka i jazzu, a nieskrępowaną wysokooktanową improwizacją i dronową post-rockową dekonstrukcją, zredukowaną do pojedynczych akordów gitary i strzępów sprzężeń, które unoszą się w powietrzu jak kurz w upalny letni dzień”.

Weed Temple