W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Lubelskiej Federacji Bardów pt. „Legenda”

Koncert Lubelskiej Federacji Bardów pt. „Legenda”
Data rozpoczęcia 2012-04-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Koncert

Chod w Lublinie ich twórczośd jest znana i lubiana, na koncert w Teatrze Starym postanowili przygotowad program specjalny. Tytuł programu brzmi: "Legenda". Bo, jak sami mówią, Teatr Stary to legendarny obiekt, legendarni autorzy są w nim przywoływani i owiany legendą zespół występuje.

Repertuar Lubelskiej Federacji Bardów jest nadzwyczaj obfity, stąd wybór piosenek do poszczególnych koncertów stanowi spore wyzwanie. Teatr Stary jest sceną lubelską, w programie znajdą się więc utwory, które mówią o naszym mieście i jego tradycji. Pojawią się zatem teksty sławnych rezydentów i obywateli Lublina: Sebastaina Klonowica, Jana Kochanowskiego, Wincentego Pola, Józefa Czechowicza, Edwarda Stachury, Karola Wojtyły czy Kazimierza Grześkowiaka. Federacja zagra także piosenki, które za najważniejsze uznała publicznośd w plebiscycie zorganizowanym podczas koncertu w Telewizji Lublin. To ukłon w stronę „widowni federacyjnej”. Do tego dodad należy wyjątkowo autorskie podejście grupy do piosenek. Marek Andrzejewski, Piotr Selim i Jan Kondrak zaprezentują swój przekaz słowny i muzyczny, każdy we właściwej dla siebie roli.

Grupa istnieje od 1999 roku. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, we Lwowie, w Dublinie i wielokrotnie w Londynie.

Program koncertu:

I. Legendarni autorzy związani z Lubelszczyzną: Pieśo świętojaoska o sobótce (Jan Kochanowski, muz. M. Andrzejewski), Roxolania (Sebastian F. Klonowic, muz. P. Selim), Przypowieści pana Wełdysza (Wincenty Pol, muz. P. Selim), Inwokacja (Józef Czechowicz, muz. M. Andrzejewski), Pieśo Wiara (Edward Stachura, muz. M. Andrzejewski), W południe (sł. i muz. Kazimierz Grześkowiak)
II. Piosenki z plebiscytu w TVL na najlepszą piosenkę o Lubelszczyźnie: I wszystko nam gra (Hanna Lewandowska, muz. P. Selim), Kare konie, W mroku jest tyle światła (Karol Wojtyła, muz. P. Selim)
III. Piosenki własne LFB: Wstao przyjaciółko moja (sł. i muz. Jan Kondrak), Specjalista od wzruszeo (Hanna Lewandowska, muz. P. Selim), Idę skacząc po górach (sł. i muz. J. Kondrak), Ciało czyli lekcja fizyki (sł. i muz. M. Andrzejewski), Imperium intymności (sł. i muz. J. Kondrak), Raz na walcu (sł. i muz. M. Andrzejewski), Płyo rzeko, płyo (Hanna Lewandowska, muz. P. Selim), Podręczny słowniczek (sł. i muz. M. Andrzejewski), W rytmie Bolera (Hanna Lewandowska, muz. P. Selim.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł