W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Koncert Lublin Lublinowi

Data rozpoczęcia 2009-06-07
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, Aleje Racławickie
Kategoria Koncert

Występy folklorystyczne pt. „Lublin-Lublinowi”.

Wystąpią: grupy I Reprezentacja, II Reprezentacja, Kapela Reprezentacyjna, Lubelaczki, Lublinianki, Violinki, Słoneczka, Nutki

W ramach akcji Kapeli Serc, której patronem jest CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej) wszystkie grupy Zespołu zatańczą i zaśpiewają dla Małych Pacjentów Szpitala. Koncerty w ramach Kapeli Serc mają całkowicie charytatywny charakter.
Podczas koncertów wolontariusze pracujący w DSK będą prowadzić zbiórkę dobrowolnych datków. Cała zebrana kwota zostanie przekazana Szpitalowi na zakup sprzętu i aparatury medycznej.

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, jako kulturalny ambasador naszego kraju i regionu, współpracuje z Dziecięcym Szpitalem Klinicznym im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie. Od kilkunastu lat w ramach Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych zespoły niemal z całego świata, tańczą i śpiewają na dziedzińcu Szpitala dla dzieci leczonych w DSK.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne