W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert Lubliner Klezmorim
Data rozpoczęcia 2013-01-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Teatr Stary zaprasza na koncert Lubliner Klezmorim

Skład zespołu: Tomasz Czapliński, Elżbieta Czaplińska, Paweł Sójka, Wojtek Czapliński, Włodek Wargocki

Grupa powstała w lipcu 1997 roku jako czteroosobowy zespół instrumentalny. Jej debiut przypadł na uroczystość otwarcia lubelskiej kawiarni artystycznej „Szeroka 28” – stylem i charakterem nawiązującej do nieistniejącej już dzielnicy żydowskiej. Z początkiem 1998 roku zespół poszerzył skład o wokalistkę znacznie wzbogacając i urozmaicając swoje koncerty.

Repertuar zespołu to głównie muzyka klezmerska – tradycyjna muzyka Żydów wschodnio-europejskich, wykonywana przez wędrownych grajków (termin klezmer pochodzi od hebrajskiego słowa kle-zemer – instrument, a w znaczeniu ogólnym oznacza zarówno muzyka, jak i muzykę). Zawiera ona bardzo wiele wpływów stylistycznych i etnicznych. Znajdziemy w niej akcenty polskie, rumuńskie, ukraińskie, węgierskie, greckie, tureckie, cygańskie.

Każdy ich występ to niezwykły ładunek energii i ekspresji a także powrót do starych tradycji klezmerskich, do szczególnego sposobu muzykowania, którego istotą jest zabawa muzyką i kontakt z publicznością. Muzyka zabiera nas do świata, który minął bezpowrotnie. Pozwala poczuć atmosferę ulicy, codziennego życia, świątecznych, czy weselnych zabaw w dawnym, pełnym chasydów żydowskim miasteczku. Być może jest to przyczynek do ocalenia jakiegoś fragmentu - klimatu naszej wspólnej historii…

Bilety w cenie od 10 do 30 zł.
Godziny otwarcia kasy teatru: poniedziałek i czwartek 10.00 - 16.00; wtorek, środa i piątek 10.00 - 18.00; oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem. Wejście do kasy od ulicy Dominikańskiej. Tel: 81 466 59 25; info@teatrstary.eu