W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert Lubliner Klezmorim
Data rozpoczęcia 2014-05-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Grupa LUBLINER KLEZMORIM powstała w lipcu 1997 roku szturmem zdobywając serca bywalców i publiczności legendarnej, a nieistniejącej już Kawiarni Artystycznej "SZEROKA 28". Od 2009 roku grupa występuje cyklicznie w niepowtarzalnej scenerii restauracji "Mandragora" na Lubelskim Rynku.

Repertuar zespołu to głównie muzyka klezmerska – tradycyjna muzyka Żydów wschodnio-europejskich, wykonywana dawniej przez wędrownych grajków, a dzisiaj przez "Lublinerów", wplatających w nią dowcipy, żarty, szmoncesy, tworząc spontaniczną zabawę. Profesjonalizm i artystyczne wykonanie utworów przekłada się tu na wzruszenie i zachwyt, przyjemność intelektualną z obcowania z muzyką sięgającą korzeniami różnych kultur i nacji, radość życia i zauroczenie, czasem na melancholijną zadumę.

Przez prawie 17 lat istnienia, brali udział w wielu projektach artystycznych, takich jak: filmy, spektakle teatralne, programy telewizyjne i radiowe, festiwale, sympozja naukowe, konferencje, zjazdy towarzystw czy inne uroczystości zarówno w Polsce, jak i za granicą.

O uniwersalności ich muzyki świadczy wielorakość miejsc, w których dane im było występować - począwszy od kameralnych koncertów dla niewielkiej (ale jakże wdzięcznej!) publiczności, festiwali stricte klezmerskich i multikulturowych, poprzez muzea, teatry i galerie sztuki, na festiwalach jazzowych kończąc!

Zagrali ponad tysiąc koncertów dla ludzi kultury, sztuki, nauki, polityki czy biznesu i nadal nie mają dosyć

Gościnnie zagra z nimi wirtuoz akordeonu - Rafał Grząka - muzyk zespołu "KlezmaFour", wykładowca UMFC w Warszawie. Jeżeli chcielibyście zetknąć się z kulturą i muzyką żydowską, jeżeli chcielibyście przeżyć prawdziwie magiczne chwile, jeżeli chcielibyście wziąć udział w porywającym spektaklu, który będziecie wspominać latami; serdecznie zapraszamy na ich koncert.

Zespół wystąpi w składzie:
Tomasz Czapliński – skrzypce
Elżbieta Czaplińska - śpiew
Wojtek Czapliński - klarnet
Włodek Wargocki - kontrabas
gościnnie:
Rafał Grząka - akordeon

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej