W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert Łukasz Jemioła
Data rozpoczęcia 2013-11-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Łukasz Jemioła jest jednym z wokalistów zaproszonych przez Włodka Pawlika do przygotowanego przez Teatr Stary koncertu-spektaklu „Wieczorem". W Teatrze Starym wystąpi w koncercie solowym, podczas którego usłyszymy nieznane piosenki przedwojennych kabaretow, piosenki autorskie oraz własne interpretacje utworów disco polo.

Łukasz Jemioła - pochodzi z Limanowej w Małopolsce, gdzie pierwsze lekcje śpiewu pobierał w chórze parafialnym. Fascynacja wieloma różnymi gatunkami i zespołami sprawiła, że może znaleźć wspólny język z fanem niemal każdego gatunku muzycznego, co w pracy pedagogicznej jest bardzo ważne. Szczególnie bliskie są mu takie gatunki, jak blues, folk, piosenka autorska i przedwojenna, oraz technika gry gitarowej zwana fingerpicking. Jest absolwentem Wychowania Muzycznego UMCS w Lublinie. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in. I nagrody i nagrody dziennikarzy 45. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix międzynarodowego festiwalu piosenki autorskiej w Żytomierzu na Ukrainie, Nagrody na II Prezentacjach Muzycznych Latin Jazz w Krakowie w 2008 r.

Artysta ma za sobą występy na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Retro w Teatrze Polonia w Warszawie, Nocach Teatru i Poezji w Augustowie czy na Spotkaniach z piosenką kabaretową „Kabaretowa scena Trójki” w klubie Harenda w Warszawie. Na co dzień występuje w lubelskiej Grupie Improwizacji Teatralnej No Potatoes.

Bilety: I - 30 zł, II - 20 zł, III - 10 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej