W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Mateusz Pospieszalski Quintet "Tralala"

Koncert: Mateusz Pospieszalski Quintet "Tralala"
Data rozpoczęcia 2017-11-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

zespół w składzie:
Mateusz Pospieszalski – saksofony, klarnet
Marek Pospieszalski – saksofon
Barbara Pospieszalska – śpiew
Maksymilian Mucha – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

Mateusz Pospieszalski jest współtwórcą wielu muzycznych projektów, jednak najbardziej znany jest jako saksofonista i wokalista zespołu Voo Voo, z którym gra nieprzerwanie od 1986 roku. Jego najnowszy album „Tralala” to rodzinne przedsięwzięcie, na którym jedynie perkusista i kontrabasista noszą inne nazwisko niż lider zespołu. Piosenki do tekstów Wojciecha Waglewskiego, Adama Nowaka, Bartka Kudasika czy samego Mateusza są w charakterystycznej dla niego stylistyce. To nowoczesny jazz z elementami folku i rocka, czy nawet popu. To będzie niezwykły koncert, pełen energii i charyzmy, z której słynie Mateusz Pospieszalski.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym


To pierwsza od 2013 roku płyta Mateusza Pospieszalskiego, wówczas ukazał się „Mój biegun” z muzyką do filmu Marcina Głowackiego. Saksofonista i wokalista Voo Voo własnym nazwiskiem sygnował już kilka albumów m.in. „empe3”, „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego”, „Matika” z muzyką filmową, muzykę teatralną do „Zimowej opowieści” Szekspira, a także „Kolędy” solo, zagrane na kilku instrumentach dętych. 
Nowy album zatytułowany „Tralala” jest najbardziej zbliżony do tego, co Mateusz zaprezentował na płycie „empe3”, czyli do swobody w traktowaniu tematu utworu, jego folkowo-jazzowej interpretacji. Powstał w trakcie czterech sesji w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, pod czujnym uchem Jacka Gładkowskiego. 
„Ta płyta to kwintesencja moich pragnień estetycznych, utwory mają konstrukcję piosenki, melodię i tekst, ale nie lubię być ograniczany formą” – tak Mateusz Pospieszalski opisuje swój nowy album. Do dwóch kompozycji słowa napisał Wojciech Waglewski, do kolejnych dwóch Bartek Kudasik z zespołu Zakopower, a po jednej Adam Nowak z Raz Dwa Trzy i Jacek Bieleński, „swobodny człowiek z Łodzi”. Dwa teksty są autorstwa Mateusza, co nie dziwi, gdyż on sam określa płytę jako bardzo osobistą, poruszającą tematy dotyczące każdego z nas. Jej obrazu jako całości dopełniają trzy utwory instrumentalne. 
Album „Tralala” kwintetu Mateusza Pospieszalskiego ukazał się w kwietniu tego roku.