W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Michał Miśkiewicz Quartet "The Tony Williams Tribute"

Koncert: Michał Miśkiewicz Quartet "The Tony Williams Tribute"
Data rozpoczęcia 2017-12-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

zespół w składzie:
Katarzyna Pietrzko – fortepian
Radek Nowicki – saksofon tenorowy
Michał Jaros – kontrabas
Michał Miśkiewicz – perkusja

Pierwszy autorski projekt perkusisty - Michała Miśkiewicza, który mimo ugruntowanej pozycji w świecie jazzu, debiutuje w roli lidera. Debiutuje w wielkim stylu, składając hołd Tonemu Williamsowi, genialnemu perkusiście i prekursorowi nowoczesnego jazzu, który w wieku 17 lat dołączył do quintetu Milesa Daviesa. Kompozycje Williamsa oraz muzyków z którymi współpracował, takich jak Wayne Shorter czy Herbie Hancock w nowych aranżacjach Miśkiewicza brzmią intrygująco. Siłą projektu jest nie tylko wyrazista osobowość lidera, ale także energia i wirtuozeria muzyków, których zaprosił do współpracy.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym


Michał Miśkiewicz - perkusista o wyrazistym, rozpoznawalnym stylu, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako szesnastolatek zadebiutował w zespole Jana „Ptaszyna‘’ Wróblewskiego. Rok później do stałej współpracy zaprosił go Tomasz Stańko. Jako członek jego kwartetu Michał uczestniczył w nagraniach płyt dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ECM oraz wiele lat koncertował na liczących się scenach Europy czy USA.
Miśkiewicz jest także członkiem zespołu MARCIN WASILEWSKI TRIO (niegdyś SIMPLE ACOUSTIC TRIO), z którym zdobył wiele wyróżnień, m.in. nagrodę radiowej Trójki „Mateusz 2011”. Zespół ten również dostał się pod skrzydła ECM nagrywając dla tej wytwórni płyty: „Trio” (2005 - nagroda Fryderyk), „January” (2008 - nagroda Fryderyk), „Faithful” (2011) oraz najnowszą „Spark of Life” (2014 - nagroda Fryderyk). Odniosły one duży sukces zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyki międzynarodowej. Michał współpracował z całą czołówką polskiego jazzu, miał również okazję zetknąć się z największymi nazwiskami jazzu światowego, m.in.: Busterem Williamsem, Billy Harperem, Dino Saluzzim, Arthurem Blythem, Joe Lovano, Johnem Surmanem, Mikem Turnerem, Gregoir Maretem, Andersem Jorminem, Palle Daniellsonem, Bobo Stensonem oraz Charlesem Lloydem. Okazjonalnie występował również z artystkami z pogranicza muzyki pop – Anną Marią Jopek, Katarzyną Nosowską czy Kayah.

Katarzyna Pietrzko - studentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego Piotra Wyleżoła. Absolwentka ZPSM w Bielsko – Białej. Swoje umiejętności doskonaliła w Nowym Jorku u Aarona Parksa, Johnny`ego O'Neal'a, Aarona Goldberga i Kenny`ego Wernera. Artystka dotychczas nagrywała albumy płytowe z: Joanną Słowińską i Sinfoniettą Cracovią, współtworząc 'Zielnik Polski', nagrany w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Współpracowała także z Mateuszem Smoczyńskim, Rafałem Sarneckim, Adamem Bałdychem, Michałem Miśkiewiczem. Koncertowała m.in. na festiwalach w Hiszpanii, Serbii, Rumunii, Słowacji, Czechach, Węgrzech i Chinach.

Radek Nowicki - jeden z najbardziej cenionych saksofonistów tenorowych i sopranowych. Jest laureatem m.in. Monte Carlo Jazz Soloist Competition. Współpracował m.in. z Tomaszem Stańką w projekcie Peyotl - realizowanym wspólnie z Andrzejem Smolikiem, Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego, Agą Zaryan, Pawłem Kaczmarczykiem, Grzegorzem Karnasem, Michałem Tokajem, Michaelem Patchesem Stewartem. W 2012 roku album tria, które współtworzy z Andrzejem Święsem i Sebastianem Frankiewiczem „Pathfinder” był nominowany do Fryderyka w kategorii jazzowy album roku. Występował na wielu polskich i europejskich festiwalach. Ostatnio chętnie nagrywa i współtworzy muzyczne projekty z Michałem Miśkiewiczem.

Michał Jaros - kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Zdobywca tytułu Nowa Twarz Polskiego Jazzu oraz nagrody Grand Prix festiwalu Jazz nad Odrą 1996. Laureat I nagrody w konkursie Jazz Juniors 2002 r. oraz Swingującego Kruka na Hot Jazz Spring, Częstochowa 2003. Na liście artystów z którymi występował znaleźć można nazwiska takie jak: Terence Blanchard, Ishmael Wadada Leo Smith, Ronnie Cuber, Piotr Wojtasik, Janusz Muniak, Artur Dutkiewicz, Grzegorz Karnas, Michał wróblewski, Marek Dyjak. Od stycznia 2017 stały członek Michał Miśkiewicz Quartet.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej