W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Michał Pepol. Kora nieskończoność

Koncert: Michał Pepol. Kora nieskończoność
Data rozpoczęcia 2023-04-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I-40 zł, II-30 zł, III-20 zł, IV stojące-20 zł
Kategoria Koncert

Michał Pepol to wiolonczelista i kompozytor, współzałożyciel renomowanego Royal String Quartet. Jest on również poszukiwaczem nieoczywistych dźwięków oraz wielkim fanem Kory. To połączenie składa się na jego wielowymiarowy projekt, łączący muzykę akustyczną i elektroniczną, ale przede wszystkim, przetwarzający znalezione w archiwach „nie muzyczne ekspresje głosowe” piosenkarki. Pośród fascynujących brzmień (są tu nawet elementy muzyki konkretnej), najważniejszym kluczem są teksty Kory. Zapraszamy na widowisko multimedialne otwierające wszystkie zmysły.


Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym w Lublinie

Michał Pepol jest artystą, którego twórczość nie mieści się w ramach jednego gatunku. Wiecznie głodny nowych doświadczeń, nieoczywistych dźwięków. Fascynat twórczości Kory. „Kora nieskończoność” to solowy debiut fonograficzny muzyka. Płytę skomponował w latach 2019-2020, korzystając z prywatnych, nieznanych światu, nigdy nie wydanych materiałów fonograficznych Kory Jackowskiej, które otrzymał od Kamila Sipowicza. Intrygujący, ale jednocześnie wymagający proces odzyskiwania nagrań z odnalezionych 24-śladowych taśm studyjnych, które często były ledwie czytelne, wymagał niesamowitego pokładu energii. Płytę tworzą aranżacje i remiksy istniejących utworów, ale przede wszystkim zupełnie nowe utwory, łączące w sobie pop, rock, muzykę klasyczną, osobliwe słuchowisko i awangardową alternatywę. „Polityka” uznała płytę „Kora Nieskończoność” za jedną z 10 najlepszych płyt 2022 roku.

Na tyle znam Korę, że z ręką na sercu mogę powiedzieć, że pokochałaby samego Michała i natychmiast zaliczyłaby go do swojego kosmosu

Kamil Sipowicz

Bilety: I-40 zł, II-30 zł, III-20 zł, IV stojące-20 zł 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.