W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Herdzin

Koncert: Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Herdzin
Data rozpoczęcia 2015-12-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Kontakt tel: 81 466 59 25
info@teatrstary.eu
Udział Płatny
Koszt udziału I - 80 zł, II - 60 zł, III - 40 zł, stojące – 15 zł
Kategoria Akcja

Zespół wystąpi w składzie:
Mieczysław Szcześniak - śpiew
Krzysztof Herdzin - fortepian, aranżacje
Robert Kubiszyn - kontrabas 
Cezary Konrad - perkusja

„Songs from Yesterday” to pierwszy wspólny projekt dwóch wybitnych przedstawicieli polskiego jazzu, a na co dzień przyjaciół. Covery ulubionych piosenek obu artystów: The Beatles, Rolling Stones, Billa Withersa, Davida Bowie, Erica Claptona, Stevie Wondera i Burta Bacharacha. Utwory odkryte na nowo, z pomysłową interpretacją i w akustycznym wydaniu. 
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Niecodzienny projekt dwóch przyjaciół: Mieczysława Szcześniaka i Krzysztofa Herdzina. Soulowy głos z towarzyszeniem tria jazzowego w repertuarze coverowym, ulubionych piosenkach z młodości obu artystów: The Beatles, Rolling Stones, Bill Withers, David Bowie, Eric Clapton, Stevie Wonder, Burt Bacharach. Utwory odkryte na nowo, zreharmonizowane, ze zmienionym charakterem, z pomysłem na interpretację, w akustycznym wydaniu przypominającym przestrzenne brzmienie skandynawskich zespołów Esbjorna Svenssona czy Torda Gustavsena. Muzyka uniwersalna, emocjonalna na wskroś, przeznaczona dla każdego wrażliwego odbiorcy.

Mieczysław Szcześniak - piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Zadebiutował w zespole muzycznym Ikary już jako sześciolatek, następnie występował w zespole Funk Factory, z którym w 1984 roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występ w konkursie „Śpiewać każdy może" i Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu dał mu przepustkę do udziału w konkursie piosenki w Opolu, gdzie w 1985 r. za wykonanie piosenki „Przyszli o zmroku” otrzymał główną nagrodę im Anny Jantar.
Szcześniak studiował od 1987 na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Dużą popularność zyskał w 1999 roku dzięki nagraniu z Edytą Górniak utworu „Dumka na dwa serca” do filmu „Ogniem i mieczem". W tym samym roku artysta reprezentował Polskę podczas 44. Konkursu Piosenki Eurowizji utworem „Przytul mnie mocno”. W 2007 roku wziął udział w XLIV Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu, podczas którego wykonał piosenkę „Bajka że to ja”. 

Mieczysław Szcześniak zaśpiewał w duetach między innymi z: Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Kayah, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran, Edytą Górniak czy Natalią Kukulską.
Jest laureatem wielu nagród, m.in. Bursztynowego Słowika na Festiwalu w Sopocie i trzykrotnym laureatem Fryderyków.
W 2015 roku wziął udział w 52 Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu wraz Edytą Górniak wykonując „Dumkę na dwa serca”.
Więcej informacji o artyście... 

Krzysztof Herdzin należy do najbardziej zapracowanych i cenionych polskich muzyków ostatnich lat, którzy potrafią poruszać się w różnorodnych stylistykach. Jak mawia Zbigniew Namysłowski, " Herdzin potrafi zagrać wszystko”. Z tego też względu bywa zapraszany do współpracy zarówno przez gwiazdy muzyki jazz, pop, jak i wirtuozów muzyki poważnej. Nie ułatwia to dziennikarzom i recenzentom pracy - wszak każdy lubi klarowny przekaz. Tymczasem Krzysztof Herdzin to w jednej osobie pianista (zarówno jazzowy, jak i klasyczny!), kompozytor piosenek, tematów jazzowych i dużych form orkiestrowych, orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Kaczmarka do filmu "Marzyciel", dyrygent, aranżer, producent...
Zdobył 3 platynowe i 16 złotych płyt. Wielokrotnie nominowany w różnych kategoriach do nagrody Fryderyk (laureat Fryderyka 2012 w kategorii jazzowy kompozytor/aranżer roku), zdobył nagrodę “Mateusza” przyznawaną przez 3. Program Polskiego Radia. Wziął udział w nagraniu ponad 200 CD (!), w tym czternastu autorskich. Ma na swoim koncie ponad 3000 partytur na orkiestry kameralne i symfoniczne oraz big bandy i zespoły jazzowe. Koncertował z wybitnymi wirtuozami Jadwigą Kotnowską, Vadimem Brodskim, Wojtkiem Mrozkiem, Mariuszem Patyrą. Był pianistą kwartetów saksofonistów J. Ptaszyna Wróblewskiego i Janusza Muniaka. W latach 1997-2001 grał w zespole Zbigniewa Namysłowskiego. Pracował prawie ze wszystkimi liczącymi się w Polsce gwiazdami ze świata piosenki i jazzu, koncertował w Kanadzie, USA, Meksyku, Indiach oraz prawie wszystkich krajach Europy.
Skomponował muzykę do filmu Marcina Pieczonki „Kilka Fotografii”, zorkiestrował m.in. muzykę Jana A. P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”, animacji Tomasza Bagińskiego “Kinematograf”.