W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Herdzin

Koncert: Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Herdzin
Data rozpoczęcia 2015-12-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Kontakt tel: 81 466 59 25
info@teatrstary.eu
Udział Płatny
Koszt udziału I - 80 zł, II - 60 zł, III - 40 zł, stojące – 15 zł
Kategoria Akcja

Zespół wystąpi w składzie:
Mieczysław Szcześniak - śpiew
Krzysztof Herdzin - fortepian, aranżacje
Robert Kubiszyn - kontrabas 
Cezary Konrad - perkusja

„Songs from Yesterday” to pierwszy wspólny projekt dwóch wybitnych przedstawicieli polskiego jazzu, a na co dzień przyjaciół. Covery ulubionych piosenek obu artystów: The Beatles, Rolling Stones, Billa Withersa, Davida Bowie, Erica Claptona, Stevie Wondera i Burta Bacharacha. Utwory odkryte na nowo, z pomysłową interpretacją i w akustycznym wydaniu. 
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Niecodzienny projekt dwóch przyjaciół: Mieczysława Szcześniaka i Krzysztofa Herdzina. Soulowy głos z towarzyszeniem tria jazzowego w repertuarze coverowym, ulubionych piosenkach z młodości obu artystów: The Beatles, Rolling Stones, Bill Withers, David Bowie, Eric Clapton, Stevie Wonder, Burt Bacharach. Utwory odkryte na nowo, zreharmonizowane, ze zmienionym charakterem, z pomysłem na interpretację, w akustycznym wydaniu przypominającym przestrzenne brzmienie skandynawskich zespołów Esbjorna Svenssona czy Torda Gustavsena. Muzyka uniwersalna, emocjonalna na wskroś, przeznaczona dla każdego wrażliwego odbiorcy.

Mieczysław Szcześniak - piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Zadebiutował w zespole muzycznym Ikary już jako sześciolatek, następnie występował w zespole Funk Factory, z którym w 1984 roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występ w konkursie „Śpiewać każdy może" i Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu dał mu przepustkę do udziału w konkursie piosenki w Opolu, gdzie w 1985 r. za wykonanie piosenki „Przyszli o zmroku” otrzymał główną nagrodę im Anny Jantar.
Szcześniak studiował od 1987 na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Dużą popularność zyskał w 1999 roku dzięki nagraniu z Edytą Górniak utworu „Dumka na dwa serca” do filmu „Ogniem i mieczem". W tym samym roku artysta reprezentował Polskę podczas 44. Konkursu Piosenki Eurowizji utworem „Przytul mnie mocno”. W 2007 roku wziął udział w XLIV Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu, podczas którego wykonał piosenkę „Bajka że to ja”. 

Mieczysław Szcześniak zaśpiewał w duetach między innymi z: Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Kayah, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran, Edytą Górniak czy Natalią Kukulską.
Jest laureatem wielu nagród, m.in. Bursztynowego Słowika na Festiwalu w Sopocie i trzykrotnym laureatem Fryderyków.
W 2015 roku wziął udział w 52 Krajowym Konkursie Polskiej Piosenki w Opolu wraz Edytą Górniak wykonując „Dumkę na dwa serca”.
Więcej informacji o artyście... 

Krzysztof Herdzin należy do najbardziej zapracowanych i cenionych polskich muzyków ostatnich lat, którzy potrafią poruszać się w różnorodnych stylistykach. Jak mawia Zbigniew Namysłowski, " Herdzin potrafi zagrać wszystko”. Z tego też względu bywa zapraszany do współpracy zarówno przez gwiazdy muzyki jazz, pop, jak i wirtuozów muzyki poważnej. Nie ułatwia to dziennikarzom i recenzentom pracy - wszak każdy lubi klarowny przekaz. Tymczasem Krzysztof Herdzin to w jednej osobie pianista (zarówno jazzowy, jak i klasyczny!), kompozytor piosenek, tematów jazzowych i dużych form orkiestrowych, orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Kaczmarka do filmu "Marzyciel", dyrygent, aranżer, producent...
Zdobył 3 platynowe i 16 złotych płyt. Wielokrotnie nominowany w różnych kategoriach do nagrody Fryderyk (laureat Fryderyka 2012 w kategorii jazzowy kompozytor/aranżer roku), zdobył nagrodę “Mateusza” przyznawaną przez 3. Program Polskiego Radia. Wziął udział w nagraniu ponad 200 CD (!), w tym czternastu autorskich. Ma na swoim koncie ponad 3000 partytur na orkiestry kameralne i symfoniczne oraz big bandy i zespoły jazzowe. Koncertował z wybitnymi wirtuozami Jadwigą Kotnowską, Vadimem Brodskim, Wojtkiem Mrozkiem, Mariuszem Patyrą. Był pianistą kwartetów saksofonistów J. Ptaszyna Wróblewskiego i Janusza Muniaka. W latach 1997-2001 grał w zespole Zbigniewa Namysłowskiego. Pracował prawie ze wszystkimi liczącymi się w Polsce gwiazdami ze świata piosenki i jazzu, koncertował w Kanadzie, USA, Meksyku, Indiach oraz prawie wszystkich krajach Europy.
Skomponował muzykę do filmu Marcina Pieczonki „Kilka Fotografii”, zorkiestrował m.in. muzykę Jana A. P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”, animacji Tomasza Bagińskiego “Kinematograf”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej