W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Mikołaj Trzaska gra Różę

Koncert: Mikołaj Trzaska gra Różę
Data rozpoczęcia 2014-07-10
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Rynek Starego Miasta
Kategoria Koncert

Skład:
Mikołaj Trzaska – klarnety, saksofon
Michał Górczyński – klarnet basowy
Wacław Zimpel – klarnet
Adam Żuchowski – kontrabas
Paweł Szpura – perkusja

Mikołaj Trzaska, kompozytor, saksofonista i klarnecista, od wielu lat współpracuje z reżyserem Wojciechem Smarzowskim. Skomponował m. in. soundtracki do jego filmów „Dom Zły“, „Róża“ czy „Pod mocnym aniołem” oraz do spektaklu Teatru Telewizji „Kuracja“.

W projekcie „Mikołaj Trzaska gra Różę“ pięcioosobowy zespół prezentuje utwory pochodzące z soundtacków do filmów Smarzowskiego, gra również fragmenty, które w filmach się nie zmieściły, a stanowiły całość projektów „Róża“ i „Dom zły“. Trzaska przyznaje, że długo szukał artystów, którzy mogliby z nim wykonać tę muzykę, tak powstał zespół w składzie: Wacław Zimpel, Michał Górczyński, Adam Żuchowski i Paweł Szpura.

Mikołaj Trzaska to współzałożyciel i saksofonista grupy Miłość, lider Łoskotu, autor muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Współpracował m. in. z Tymonem Tymańskim, Marcinem Świetlickim, Andrzejem Stasiukiem, Jurijem Andruchowyczem, Peterem Brotzmannem, Kenem Vandermarkiem czy Joe McPhee. Artysta odważnie przekracza granice gatunkowe i kulturowe.