W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Miła nam jest Ojczyzna

Koncert: Miła nam jest Ojczyzna
Data rozpoczęcia 2022-11-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Już w najbliższą środę (9 listopada) o godzinie 18:00 w Dużej Sali Widowiskowej ACKiM UMCS Chatka Żaka zaprasza na koncert patriotyczny pt. „Miła nam jest Ojczyzna”, przygotowany przez Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego.

 

- Serdecznie zapraszam na wyjątkowy koncert Grupy Artystycznej, która z Chatką Żaka związana jest od początku jej istnienia. Zespół Tańca Ludowego UMCS zaprezentuje ważne dla naszej kultury patriotyczne utwory i tańce. Bogactwo rytmów i dźwięków będzie okazją do przypomnienia sobie wyjątkowej historii naszego kraju – mówi Izabela Pastuszko, Dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

W 2022 roku celebrujemy 275. rocznicę urodzin i 200. rocznicę śmierci Józefa Wybickiego oraz 225. rocznicę napisania „Pieśni Legionów Polskich” we Włoszech i 95. rocznicę ustanowienia pieśni „Jeszcze Polska nie zginęła” hymnem narodowym. 

- Koncert ten będzie piękną lekcją polskiego patriotyzmu i kultywowaniem tożsamości narodowej, uwzględniającym również pamięć i tradycje regionalne i lokalne tworzące historię naszej Ojczyzny – dodaje Lech Leszczyński, dyrektor, kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Tańca Ludowego UMCS w Lublinie.

Wydarzenie wpisuje się w program „Warto być Polakiem”, organizowany przez Samorząd Województwa Lubelskiego, którego celem jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej