W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Milczenie syren | Magdalena Cielecka, Michał Pepol

Koncert: Milczenie syren | Magdalena Cielecka, Michał Pepol
Data rozpoczęcia 2018-03-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Magdalena Cielecka – głos 
Michał Pepol – koncepcja, wiolonczela 
realizacja dźwięku i wideo: Robert Migas
Multimedialny spektakl muzyczny inspirowany nowelą Franza Kafki.
 

To wyjątkowy projekt autorstwa Michała Pepola, wiolonczelisty, który do współpracy zaprosił Magdalenę Cielecką i Wieloryby. To koncert hybryda, oryginalny muzyczny performance inspirowany wystawą w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Syrena herbem twym zwodnicza oraz nowelą Franza Kafki Milczenie syren. 
Anna Drozd

PROGRAM: 
Kaija Saariaho – Spins and Spells (1997) 
Franz Kafka – Milczenie syren 
Tomasz Sikorski – Milczenie syren (1986/87) 
Jimi Hendrix (arr. M. Pepol) – 1983… (A Merman I Should Turn to Be) 
Franz Schubert/Johann Wolfgang von Goethe (arr. M. Pepol) – Erlkönig 
Philip Glass – Orbit (2013) 
Tim Buckley/Larry Beckett (arr. M. Pepol) – Song to the Siren

Magdalena Cielecka - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jeszcze w czasie studiów zadebiutowała na deskach Teatru Starego, z którym współpracowała przez kilka następnych lat. W 1999 roku dostała Nagrodę im. A. Zelwerowicza dla najlepszej aktorki sezonu aż za trzy role: tytułową w Iwonie, księżniczce Burgunda, Candy w Niezidentyfikowanych szczątkach ludzkich i Judytę w Księdzu Marku w Teatrze TV. Od 1998 roku gra w teatrach warszawskich. Najczęściej występowała w Teatrze Rozmaitości, gdzie grała w spektaklach Grzegorza Jarzyny i Krzysztofa Warlikowskiego. Za rolę w Burzy otrzymała Feliksa Warszawskiego. Od 2008 roku jest aktorką Nowego Teatru. Można też ją oglądać w przedstawieniach teatrów: Imka i Och-Teatru. W 1995 roku Magdalena Cielecka rozpoczęła swoja karierę filmową. Zagrała w filmie Pokuszenie. Za tę rolę otrzymała wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Ogromną popularność zdobyła grając w takich filmach jak: Samotność w sieci, Zakochani czy Egoiści. Zagrała w wielu serialach telewizyjnych.

Michał Pepol - wiolonczelista, członek Royal String Quartet, twórca nieoczywistych konceptów muzyczno-teatralnych. Wraz z kwartetem intensywnie koncertuje w kraju i za granicą, występuje w ramach renomowanych festiwali. Jest współzałożycielem i współorganizatorem Festiwalu Kwartesencja, który stwarza miejsce nie tylko dla klasycznego repertuaru, ale także dla poszukiwań i eksperymentów z pogranicza wielu sztuk. Związany z prestiżową brytyjską wytwórnią Hyperion, dla której nagrał albumy z kompletem kwartetów Szymanowskiego, Góreckiego, Pendereckiego, Lutosławskiego, Szymańskiego i Mykietyna. Od 2012 współpracuje z Nowym Teatrem w Warszawie (projekt Nowa Warszawa ze Stanisławą Celińską oraz spektakl Krzysztofa Warlikowskiego Francuzi). W 2016 roku, we współpracy z artystą wizualnym Pawłem Bownikiem przygotował i wykonał swój pierwszy monodram muzyczny Dźwięk odnaleziony (Nowy Teatr, listopad 2016 r.). Milczenie Syren to drugi autorski koncept Michała Pepola, w którym w interesujący sposób poszerza on przestrzeń artystycznego przekazu, konstruując nieoczywiste dialogi pomiędzy wiolonczelą, głosem, ciałem.