W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert MIR & wideocast: muzyka elektroniczna

Koncert MIR & wideocast: muzyka elektroniczna
Data rozpoczęcia 2021-04-23
Godzina rozpoczęcia 19:00
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Warsztaty Kultury zapraszają na dwie muzyczne premiery: 

  • godz. 19:00 – siódmy odcinek Wideosłownika Polskich Zjawisk Muzycznych. Tym razem Hubert Grupa opowie Wam o muzyce elektronicznej.
  • godz.19:30 – Pełny i oficjalny materiał filmowy z koncertu MIR (Bartosz Weber & Miłosz Pękala) w Strefie Innych Brzmień online!

Premiera: wideocast Polskie Zjawiska Muzyczne: muzyka elektroniczna + Koncert: MIR
Kiedy: piątek, 23 kwietnia 2021, od godz. 19.00
Gdzie: Koncert MIR & wideocast: muzyka elektroniczna | InneBrzmienia
lub kanał na YouTube


Wideosłownik Polskich Zjawisk Muzycznych to cykl wideocastów przybliżających różne gatunki i style muzyczne związane z polską sceną alternatywną. Będą one korespondowały z cyklem koncertowym, tworząc barwną opowieść o polskiej muzyce, prezentowanych gatunkach i zjawiskach, układając się w swego rodzaju wideosłownik polskiej muzyki. Przewodnikami po meandrach dźwiękowych i kontekstach stylistycznych będą eksperci z branży muzycznej, dziennikarze oraz producenci wydarzeń.
 
MIR – nowy duet znanych, warszawskich muzyków związanych przez lata m.in. z oficyną Lado ABC oraz takimi formacjami jak Mitch & Mitch, Baaba, Kwadrofonik, Slalom czy Shy Albatross. Bartosz Weber i Miłosz Pękala tworzą oryginalną mieszankę elektroniki, muzyki współczesnej ale też brzmień tanecznych, wykorzystujących między innymi żywe instrumenty perkusyjne.