W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Miss Papima
Data rozpoczęcia 2015-12-02
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Kontakt tel: 81 466 59 25
info@teatrstary.eu
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł, stojące – 15 zł
Kategoria Akcja

Zespół wystąpi w składzie:
Sylwia Lasok - wokal 
Martyna Śliwińska - wokal 
Paweł Dudzikowski - gitara
Maciej Drzymała - gitara, klawisze 
Piotr Dankiewicz - bas 
Mirosław Orgasiński - perkusja

Miss Papima to zespół jak rudowłosa kobieta – jednego dnia krzycząca i nieobliczalna, drugiego – melancholijna i uczuciowa. Czasem liryczna, czasem przepełniona humorem. Pulsująca rytmiczną energią i niestroniąca od szaleństw.

Miss Papima to autorski przekaz Szaleńców, którzy postanowili w swoim kaprysie wspiąć się do poziomu ogólnej czytelności i bezwzględnej atrakcyjności, nie pozbawiając się dystansu do siebie i do wszystkiego. To dojrzała zabawa klockami lego muzyki, taniec potężnego kobiecego uroku przywołującego bajki o których nie można zapomnieć z chirurgiczną precyzją męskiej zdolności do cyzelowania krawędzi i rytmów…
Hrabia Dankton

Miss Papima - zespół muzyczny powstały w Lublinie wiosną 2014 roku. Od samego początku założeniem grupy było tworzenie autorskiego materiału. Konwencja muzyczna miała być otwarta dlatego styl zespołu nie podlega łatwej klasyfikacji. Bardzo ważną częścią twórczości Miss Papimy są niebanalne teksty piosenek, pisane w języku polskim.

Zespół Miss Papima został zwycięzcą wieloetapowego konkursu muzycznego Live on Stage, w którym pokonał około 200 grup z całej Polski. Dzięki temu zespół wystąpił 20 czerwca na Live Festiwal w Oświęcimiu na tej samej scenie z gwiazdami takimi jak UB40 czy Manu Chao. W październiku zespół zarejestrował materiał muzyczny składający się z 7 piosenek. Do jednej z nich w lutym 2015 został nagrany teledysk.

W skład zespołu wchodzi 6 doświadczonych muzyków, którzy nie jednokrotnie w różnych konfiguracjach już ze sobą współpracowali:

Sylwia Lasok - z pochodzenia Puławianka. Biegaczka maratońska, pedagog, perkusjonalistka, wielbicielka muzyki z Brazylii i Portugalii. Członkini składu Sambasim. W Miss Papimie jest wokalistką oraz kompozytorką i autorką tekstów. Wcześniej związana między innymi z zespołami Telekoteko, Cukierkotki.

Martyna Śliwińska - pochodzi z Sosnowca. Gitarzystka klasyczna, pedagog muzyczny. W Miss Papimie jest wokalistką, oraz kompozytorką i autorką tekstów jak również mocy centralą. Wcześniej związana z kolektywem Tektura oraz zespołem Cukierkotki.

Paweł Dudzikowski - gitarzysta. Członek rock`n`rollowego składu Backbeat. Wcześniej związany z bardzo wieloma lubelskimi zespołami. W Miss Papimie jest kompozytorem i gitarzystą.

Maciej Drzymała - pochodzący z Janowa Lubelskiego multiinstrumentalista. Realizator dźwięku. W Miss Papimie gra na instrumentach klawiszowych oraz gitarze.

Piotr Dankiewicz - basista i kompozytor. Związany wcześniej z wieloma zespołami.

Mirek Orgasiński - w Miss Papimie gra na perkusji, autor tekstów. Członek rock`n`rollowego składu Backbeat.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej