W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Monika Borzym
Data rozpoczęcia 2018-05-23
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Wydana we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego płyta Jestem przestrzeń to album z poruszającymi tekstami poetki Anny Świrszczyńskiej w wykonaniu wokalistki jazzowej Moniki Borzym. Na płycie znalazło się 12 kompozycji młodego pianisty Mariusza Obijalskiego. Wiersze układają się w opowieść o przestrzeni wolności w człowieku i o samostanowieniu. Ten projekt otwiera w odbiorcach pokłady wrażliwości, której na co dzień nie używają i nazywa nienazwane myśli, pozwalając przeżywać ważne chwile ze współczesnej historii z szacunkiem i emocjami. 
W nagraniu płyty wzięli udział goście specjalni: John Scofield, jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii jazzu, Wojciech Waglewski, lider zespołu Voo Voo, którego można usłyszeć w przejmującym duecie z Moniką Borzym, i Mitchell Long – „czarodziej gitary” – amerykański muzyk, specjalista od jazzu, bluesa i world music. 
Płyta ukazała się 28 lipca w ramach corocznego cyklu Pamiętamy ’44. Tego samego dnia odbył się koncert transmitowany przez TVN 24, a 1 sierpnia koncert został zaprezentowany na antenie 3 programu Polskiego Radia.

Monika Borzym - niezwykle charyzmatyczna wokalistka z absolutnie niepowtarzalnym głosem. Ma na swoim koncie 4 płyty. Pierwsze dwie - Girl Talk i My Place - nagrane w USA, docenione przez polską publiczność, uzyskały status platynowych. Back to the Garden, trzeci krążek artystki, to znakomicie, świeżo zaaranżowane piosenki jednej z idolek Moniki - kanadyjskiej legendy Joni Mitchell. 28 lipca 2017 ukazał się czwarty album Moniki Borzym pt. Jestem Przestrzeń z kompozycjami Mariusza Obijalskiego do wierszy Anny Świrszczyńskiej w wyborze Agnieszki Glińskiej. Album został wydany przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji rocznicy wybuchu Powstania.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej