W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert muzyki filmowej Andrzeja Korzyńskiego, do filmów Wajdy i Żuławskiego

Koncert muzyki filmowej Andrzeja Korzyńskiego, do filmów Wajdy i Żuławskiego
Data rozpoczęcia 2016-11-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Sala Operowa CSK (poziom 1), Plac Teatralny 1
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: 30/40 zł
Kategoria Koncert

Koncert w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, pod kierownictwem muzycznym Filipa Siejki, przybliży niezwykłą historię kompozytora od lat 60., jego współpracę z czołowymi wykonawcami polskiej estrady, pracę kompozytorską dla wybitnych polskich i zagranicznych reżyserów oraz równoległe działania na polu elektronicznego eksperymentu. Utwory w aranżacji symfonicznej zagra Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Macieja Pawłowskiego. W części rozrywkowej usłyszymy Filipa Siejkę na skrzypcach, Wiesława Wysokciego na saksofonie, Kubę Chmielewskiego na gitarze, Bartosza „Bartozziego“ Wojciechowskiego na gitarze basowej, Łukasza „Łamka“ Szafrańskiego na perkusji,a zaśpiewają – Malwina Kusior, Tomasz Steciuk i Five Lines.

Andrzej Korzyński - wybitny polski kompozytor spełniający się zarówno w muzyce rozrywkowej, eksperymentalnej, jak i filmowej. Mimo swego bogatego dorobku pozostaje w Polsce relatywnie nieznany, natomiast jego twórczość przeżywa ostatnio renesans w Paryżu czy Londynie, gdzie nakładem brytyjskiej wytwórni Finders Keepers ukazało się pięć płyt z jego muzyką filmową.

Filip Siejka – muzyk i kompozytor, multiinstrumentalista, band leader i producent muzyczny. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracował m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Michałem Bajorem, Natalia Kukulska oraz Dariusz Kordek.

Maciej Pawłowski – kompozytor, dyrygent, aranżer, producent muzyczny i pedagog, Jest autorem muzyki oraz kierownikiem muzycznym licznych musicali Teatru Roma w Warszawie, m.in. Les Misérables, Upiór w operze, Akademia pana Kleksa, Taniec Wampirów, Koty, Grease, Miss Saigon.

Bilety w cenie 30 i 40 złotych można zakupić w kasie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (płatność gotówką) oraz punktach stacjonarnych i serwisie internetowym http://www.eventim.pl

Koncert będzie rejestrowany przez Telewizję Polską.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej