W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Myrczek i Tomaszewski

Koncert: Myrczek i Tomaszewski
Data rozpoczęcia 2015-12-31
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Kontakt tel: 81 466 59 25
info@teatrstary.eu
Udział Płatny
Koszt udziału VIP – 100 zł, I - 75 zł, II - 50 zł, III - 30 zł
Kategoria Akcja

Wojciech Myrczek - śpiew
Paweł Tomaszewski - fortepian

Okazuje się, że w dzisiejszych „bezprzewodowych” czasach tylko jedna siła może nas naprawdę połączyć. By tak się stało, trzeba ją wciąż pielęgnować, smakować, odkrywać na nowo każdego dnia. Przedstawiamy: „Love Revisited” Myrczek & Tomaszewski!

Do klasyki gatunku przeszły już tak znakomite duety wokalno pianistyczne jak Tony Bennett z Billem Evansem czy Bobby McFerrin i Chick Corea. Teraz czas by przedstawić pierwszą płytę duetu Myrczek & Tomaszewski pt. „Love Revisited”. Duet tworzą młodzi, ale uznani już na świecie muzycy jazzowi: laureat I miejsca oraz nagrody publiczności na zeszłorocznym Shure Montreux Jazz Voice Competition Wojciech Myrczek oraz koncertujący na scenach całego świata z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej pianista Paweł Tomaszewski.

Siła duetu Myrczek & Tomaszewski tkwi w przenikaniu się dwóch indywidualności, które emanują charyzmą, muzyczną pomysłowością i dbałością o każdy dźwiękowy szczegół. Prowadzą muzyczny dialog, nie stroniąc od niebanalnej piosenki, szalonej improwizacji, chwil zadumy – jednak zawsze z poczuciem humoru. Repertuar „Love Revisited” stanowią znane standardy jazzowe, jednak tych którzy myślą, że wszystko już na ich temat „zaśpiewano” czeka miła niespodzianka.

Premierowy koncert promujący płytę "Love Revisited" odbył się 26 listopada 2014 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Materiał z ogromnym sukcesem został zaprezentowany m.in na scenach takich sal koncertowych jak nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Teatr Roma w Warszawie oraz na takich festiwalach jak Montreux Jazz Festival w Szwajcarii, Bielska Zadymka Jazzowa, Kolory Polski Festiwal Filharmonii Łódzkiej, Jazz nad Odrą, Sofia Jazz Peak Festival w Bułgarii, Celje International Jazz Festival na Słowenii.

“To niesamowite, że dwóch muzyków nagrało tak kolorową i zróżnicowaną płytę, która brzmi jak orkiestra symfoniczna i big-band w jednym. W końcu to Myrczek & Tomaszewski”.
Michał Urbaniak

“Wokalista Wojtek Myrczek jest dla mnie wspaniałym odkryciem. Mogę go słuchać na okrągło, bo jego śpiew przynosi ulgę. Wojtek ma piękny niski aksamitny głos, perfekcyjny timing, śpiewa z drivem, swinguje i świetnie improwizuje. Wróżę mu wielki sukces i jestem dumna, że mamy takiego wybitnie uzdolnionego wokalistę. Muszę zaznaczyć, że fenomenalny pianista Paweł Tomaszewski, który jest częścią duetu, jest z pewnością dla Wojtka wielką inspiracją”. 
Urszula Dudziak

“Jeśli wydaje się Wam, że standardy jazzowe są passe, to posłuchajcie tego duetu. Rasowy męski wokal jazzowy, jakiego brakowało mi w Polsce i jak zawsze perfekcyjny akompaniament Pawła Tomaszewskiego. Rewelacja!!!”.
Monika Borzym

“Uwaga: duet roku!!! Fortepian i głos - Tomaszewski & Myrczek. Radość muzykowania, polot i muzyczna swada - w ambitnej, ale i lekkiej formie. Wojtek Myrczek jest wokalistą przeznaczonym przez Kreatora i przyrodę do muzykowania. Paweł Tomaszewski "Herbi" - od herbarza, jak myślę, bo jego granie to muzyczne szlachectwo najwyższej próby. Sprawdźcie i sami się przekonajcie. Duet Tomaszewski & Myrczek jest "unforgettable". Ta płyta tej jesieni jest "my one and only love".
Mieczysław Szcześniak

“Niezwykła to płyta jak na "zwyczajny" duet. Dokładnie przemyślane aranżacje dają w efekcie zaskakująco różnorodne i skontrastowane ze sobą wykonania, w których aż roi się od coraz to innych elementów poszerzających możliwości fortepianu i głosu ludzkiego. Nienaganna technika i wyobraźnia Pawła Tomaszewskiego po raz kolejny zachwyca. Elastyczność i swoboda głosu Wojciecha Myrczka zaskakuje: jest tak samo wiarygodnym epigonem Sinatry jak kontynuatorem linii wytyczonej przez McFerrina, czy współczesnego mainstreamu spod znaku Ellinga. Preparacje fortepianu, śpiewanie linii basu, zróżnicowanie faktur, stylistyk, reharmonizacje standardów - wszystko to przyciąga uwagę od początku do końca materiału, cieszy ucho i pozostawia niedosyt. Proszę o więcej!”
Krzysztof Herdzin

“To rewelacja na naszym rynku! Dwóch niezwykłych, godnych siebie artystów w przepięknym repertuarze. Wokalny instrumentalista i śpiewający pianista w niezwykłych duetach. A zdawało się niektórym, że już w tym gatunku wszystko powiedziano.”
Krzesimir Dębski


WOJCIECH MYRCZEK - wokalista jazzowy młodego pokolenia. Jest laureatem najważniejszych nagród krajowych i zagranicznych, w tym I miejsca i nagrody publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii oraz "Aniołka Jazzu" dla największej indywidualności konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej. W swoim dorobku posiada dwie solowe płyty. W ankiecie pisma Jazz Forum zajął drugie miejsca w kategorii Wokalista Jazzowy Roku 2014. 
Jan "Ptaszyn" Wróblewski powiedział o nim: “Najbardziej jazzowy z jazzowych wokalistów jacy się ostatnio pokazali. Cechy szczególne: muzykalny, profesjonalny, pomysłowy i do tego Myrczek!"


PAWEŁ TOMASZEWSKI - artysta koncertujący na scenach całego świata, z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Zwycięzca wszystkich możliwych konkursów jazzowych w tym kraju. Wszechstronny pianista, kompozytor, aranżer i producent. W dotychczasowym dorobku posiada wiele nagranych płyt jak również muzykę do filmów oraz udział w programach telewizyjnych stacji polskich oraz zagranicznych.

Obaj panowie, Myrczek i Tomaszewski, są wykładowcami w Instytucie Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej.

Nagrody:
II miejsce w kategorii POLSKI JAZZOWY WOKALISTA ROKU
III miejsce w kategorii POLSKA JAZZOWA PŁYTA ROKU
III miejsce w kategorii POLSKI JAZZOWY WYKONAWCA ROKU
(źródło JazzPress & JazzForum)

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej